کد خبر: 715207 A

کاظم جلالی:

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا به نوعی اصولی نبوده؛ چراکه نه تنها از مشکلات خودروسازان کم نکرد بلکه به مشکلات آنها دامن زد.

به گزارش ایلنا، "کاظم جلالی" به اشاره به ضرورت حل مشکلات صنعت خودروسازی، گفت: خصوصی‌سازی ایران خودرو و سایپا به نوعی اصولی نبوده؛ چراکه نه تنها از مشکلات خودروسازان کم نکرد بلکه به مشکلات آنها دامن زد.

وی به خانه ملت گفت: بحث‌هایی که در مورد خودروسازی مطرح است به دو دسته تقسیم می‌شود؛ نخست آنکه باید دید چگونه مشکلات فعلی خودروسازان حل می‌شود و دوم آنکه مشکلات خودروسازی چیست و چه اقداماتی باید برای حل این مشکلات صورت گیرد؛ که البته دومین مبحث اساسی‌تر و مهم‌تر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در حال حاضر هر دو شرکت خودروسازی اصلی کشور دچار مشکلات بسیاری هستند.

وی تاکید کرد: خودروسازان برای حل مشکلاتی مانند بدهی‌ها، موضوع اتکای شرکت‌های قطعه‌سازی به کارخانه‌های خودروسازی و مسائل مربوط به نیروی انسانی شاغل در این صنعت نیاز به پکیج خاص دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ضعف در تولید خودرو از لحاظ ایمنی به کشته و مجروح شدن مردم منجر می شود، ادامه داد: باید برای صنعت خودروسازی استراتژی صنعتی داشته باشیم تا از این طریق مشخص شود چه خودروهایی در داخل تولید شود همچنین باید بررسی شود پیشرفت این صنعت به چه اقدامات اساسی نیاز دارد.

خصوصی سازی ایران خودرو و ساپیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر