کد خبر: 714661 A

سرپرست سازمان تامین اجتماعی:

در نشست سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اعضای هیات مدیره انجمن مدیران روزنامه‌های غیردولتی کشور مقرر شد فرآیند بیمه خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات تسهیل شود.

به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا در این نشست گفت: سازمان تامین اجتماعی در حوزه‌های مختلف، یاری‌‌‌رسان فرایند بیمه‌ای رسانه‌ها و تسهیل مشکلات بیمه‌ای آنان است.

وی با بیان اینکه رونق تامین اجتماعی در گرو رونق اقتصاد است، اظهار داشت: در حد توان نسبت به رفع مشکلات بیمه‌ای رسانه‌ها و ایجاد رونق در مشاغل و بازار کار تلاش می‌‌کنیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره حق بیمه خبرنگارانی که به‌صورت ساعتی در رسانه‌ها فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: مجوزی از سوی هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی صادر شده به نحوی که این افراد بتوانند مابه‌‌‌التفاوت کسری حق بیمه را با همان نرخ واریز شده از سوی کارفرما، به صورت اختیاری بپردازند.

زدا اضافه کرد: کارگاه‌های زیر پنج نفر همچنان با پرداخت فقط هفت درصد سهم بیمه‌‌‌شونده می‌توانند از تسهیلات کامل بیمه‌ای بهره‌‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در آینده بسیار نزدیک سرویس‌های خدماتی تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری برای بیمه‌‌‌‌شدگان افزایش می‌‌‌یابد، خاطرنشان کرد: در این خصوص نیازمند آموزش‌های لازم هستیم که رسانه‌ها این امر خطیر را برعهده دارند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تسهیل در امر بیمه اصحاب رسانه در سال‌های اخیر در دستور کار سازمان تامین اجتماعی بوده، ابراز امیدواری کرد با نگاه ویژه طرفین، این مسیر تداوم داشته باشد.

وی از همراهی رسانه‌های کشور برای فرهنگ‌سازی در حوزه تامین اجتماعی تقدیر کرد.

در این نشست که مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق، علیرضا بختیاری رئیس انجمن مدیران روزنامه‌‌‌های غیردولتی و مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد، نعمت‌‌الله شهبازی دبیر انجمن و مدیرمسئول روزنامه گل، منصور مظفری مدیرمسئول روزنامه آفتاب یزد و اسرافیل عبادتی عضو علی‌‌البدل انجمن و مدیرمسئول روزنامه کار و کارگر حضور داشتند، هر یک از مدیران مسئول روزنامه‌‌های غیردولتی ضمن تشکر از تعامل سازنده سازمان تامین اجتماعی با رسانه‌ها، با بیان مسائل و مشکلات خود، خواستار همراهی بیشتر سازمان تامین اجتماعی شدند.

 ابتدای این مراسم یاد و خاطر سیدتقی نوربخش و عبدالرحمن تاج‌‌‌الدین، مدیرعامل و معاون فقید امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی، گرامی داشته شد.

محمد حسن زدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر