کد خبر: 714438 A

جمعی از راننده‌های تعدیلی شرکت حمل‌ونقل آبادان صبح امروز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان این شرکت در تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گروهی از راننده‌های شرکت حمل‌ونقل آبادن صبح امروز (۲۲ دی ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، مقابل ساختمان این شرکت واقع در جاده قدیم تهران (نرسیده به پل کن) تجمع کردند.

راننده‌های معترض می‌گویند: قرارداد شغلی حدود ۸۰  تا ۹۰ نفر از آنها به مرور از سال ۹۱ به بهانه اتمام قرارداد کار، فسخ شده و در این فاصله راننده‌های بیکار شده علارغم طرح شکایت در اداره کار غرب تهران هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقات مزدی خود را دریافت کنند.

یکی از کارگران این واحد حمل‌ونقل جاده‌ای در توضیح این ماجرا گفت: شرکت حمل‌ونقل آبادان حدودا ۳۰۰ راننده قرارداد مشارکتی دارد که از این تعداد حدود ۹۰ نفر از سال ۹۱ تاکنون به مرور تعدیل شده‌اند.

به ادعای وی، شرکت حمل‌ونقل با هیچیک از راننده‌های مشارکتی قراردادهای قانونی که در آن میزان دستمزد و سایر مزایا ی قانونی به صورت مشخص نوشته شده باشد، امضاء نکرده و در طول خدمت حدودا ۲۰ تا ۲۵ ساله راننده‌ها به جز دریافت حق ماموریت هیچ پولی از شرکت دریافت نکرده‌اند.

این کارگر افزود: هیات حل اختلاف اداره کار غرب تهران به عنوان مرجع رسیدگی‌کننده به شکایت پیگیر مطالبات مزدی راننده‌های حمل‌ونقل آبادان است اما هنوز رای نهایی تعداد زیادی از کارگران راننده به جز چند نفر صادر نشده و مابقی بلاتکلیف مانده‌اند.

راننده‌های معترض که مدعی‌اند مشکلات صنفی آنها از زمان مدیریت قبلی شرکت حمل‌ونقل خلیج آبادان آغاز شده است،  در ادامه گفتند: دی ماه سال جاری با مرگ مدیرعامل سابق، مدیریت این شرکت تغییر کرد و در حال حاضر از مدیریت جدید درخواست داریم به پرداخت مطالبات مزدی راننده‌های تعدیلی که شامل دستمزد، سنوات، اضافه‌کاری، عیدی، حق بیمه و سایر مزایای جانبی چندین ساله می‌شود، رسیدگی کند.

در این زمینه محمدپور (مسئول حراست شرکت حمل‌ونقل آبادان) که در جمع راننده‌های معترض حاضر شده بود، به ایلنا  گفت: مدیریت جدید شرکت حمل‌ونقل آبادان پیگیر مطالبات راننده‌های معترض است.

او با بیان اینکه این راننده‌ها پرونده‌های حقوقی دارند، افزود: اخیرا مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل آبادان با فوت مدیرعامل قبلی تغییر کرده و مدیریت جدید نیز پیگیر مطالبات این کارگران خواهد بود.

راننده ای تعدیلی حمل ونقل آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر