کد خبر: 714087 A

با گذشت بیش از دوازده سال از تعطیلی کارخانه پرسان رشت، هنوز مطالبات کارگران این کارخانه پرداخت نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارخانه «پرسان رشت» در سال ۸۵ به دلیل آنچه از سوی کارفرما «مشکلات مالی» خوانده شده‌ است، تعطیل اعلام شد و از آن زمان تا امروز هنوز بخش عمده‌ای از مطالبات کارگران‌ تعدیل شده این واحد، پرداخت نشده است.

کارگران بیکار شده این کارخانه تولیدکننده پتو واقع در شهر صنعتی رشت گفتند: مجموع مطالبات مزدی و بیمه‌ای  ۲۵۰ کارگر که در سال ۸۵ بیکار شده‌اند به بیش از دو میلیارد تومان می‌رسد.

کارگران کارخانه پرسان رشت درباره روند پیگیری حقوقی دریافت مطالباتشان خود می‌گویند: بعد از بدقولی کارفرما‌ همه کارگران بیکار شده به صورت مجزا بعد از دریافت ترک کار خود به اداره کار رشت شکایت کردند و اداره کار حکم به پرداخت مطالبات آنها را داده است اما کارفرما تمکین نکرد و بعد آن پرونده به مراجع قضایی واگذار شده است.

این کارگران در ادامه می‌گویند: پس از پیگیری‌های حقوقی سرانجام توانستیم حکم مصادره اموال کارخانه را برای دریافت طلبمان بگیریم اما پیش از کارگران؛ یکی از بانک‌ها برای وصول مطالبات معوقه خود اموال کارخانه را توقیف کرده‌ و در نتیجه پیگیری کارگران تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

کارگران می‌گویند: در حالا حاضر اداره تصفیه امور ورشکستگی تهران مسئول رسیدگی به مطالبات کارگران شده و فروش اموال کارخانه را برعهده دارد.

کارگران گیلان کارگران پرسان رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر