کد خبر: 713383 A

در تماس با ایلنا مطرح شد؛

اعضای شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق از خلف وعده‌ها انتقاد کردند و اعلام نمودند که از اجرای متن صریح قانون کوتاه نخواهند آمد.

اعضای شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور در تماس با خبرنگار ایلنا، از روند امور استخدام و تبدیل وضعیت خود انتقاد کردند.

این فعالان کارگری گفتند: پیرو پیگیری‌ها و جلسات صورت گرفته و جلسه سی‌ام مهرماه با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر و سایر مسئولان وزارت نیرو و شرکت توانیر پیشنهاداتی ارائه شد ازجمله؛ اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگری برای کلیه شاغلان پست‌های فشار قوی برق کشور، تخصیص و استفاده از کلیه چارت‌های بلاتصدی توانیر و تامین مابقی چارت‌های مورد نیاز از سایر شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو؛ اما متاسفانه پس از گذشت حدود ٣ ماه، هیچ گونه اقدامی در این راستا انجام نگرفته و اگر هم مکاتباتی صورت گرفته، برخی از مسئولان مانند گذشته طرح و برنامه‌ها به دلخواه خود سوق داده و خواهند داد.

اعضای شورای هماهنگی اپراتورها افزودند: متاسفانه پس از گذشت طولانی، پیشنهاد ارائه شده را به سمت و سوی دیگر سوق دادند ازجمله، برگزاری آزمون بین شاغلان پست‌های فشار قوی برق کشور و  تخصیص ۴۰ درصد پست‌های بلاتصدی. حال پرسش اینجاست که چه دست‌هایی پشت پرده اینگونه اقدامات است و از اینگونه اقدامات چه کسانی ذینفع هستند که سالهاست علیرغم تمام مجوزهای صادر شده جهت تبدیل وضعیت اپراتورهای قرارداد کار معین پست‌های فشار قوی برق کشور ، سنگ اندازی انجام می‌شود؟!

کارگران وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر