کد خبر: 711196 A

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری:

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: طبق مصوبه مهرماه امسال هیات وزیران، مسئولیت بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و شاغلان ایثارگر برعهده دستگاه‌های اجرایی مربوطه است.

به گزارش ایلنا، زهرا زاده‌‌غلام با اشاره به اظهارنظرهای متعدد و سردرگمی ایثارگران بازنشسته و شاغل گفت: طبق مصوبه هیات وزیران و اصلاح ماده دو آیین‌‌‌نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات‌‌رسانی به ایثارگران، دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌‌اند از محل سرجمع اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تامین و پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه بیمه تکمیلی درمان ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان اعم از شاغل یا بازنشسته در دستگاه مربوطه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مصوبه هیات دولت کاملا روشن بوده و این موضوعی است که دستگاه‌‌های اجرایی برای شاغلان و بازنشستگان ایثارگر اجرا کنند، اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری نیز برهمین اساس، هزینه درمان کارکنان شاغل و بازنشسته ایثارگر خود را در چارچوب مقرر پوشش داده و بنابراین پرداخت هزینه درمان ایثارگران سایر دستگاه‌های اجرایی اعم از شاغل و بازنشسته طبق این مصوبه برعهده دستگاه مربوطه است.

این مقام مسئول افزود: همه دستگاه‌‌ها باید از محل سرجمع اعتبارات مصوب خود این هزینه‌‌ها که برای ایثارگران بسیار حیاتی است را پرداخت کنند.

زاده‌‌غلام ادامه داد: اینکه گفته شود صندوق بازنشستگی کشوری اعتباری را برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌‌‌های درمانی بازنشستگان ایثارگر دریافت کرده، اشتباه بوده و برداشت نادرستی است و این صندوق تنها هزینه درمان بازنشستگان یا شاغلین خود صندوق را پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: با این وجود، بازنشستگان ایثارگر می‌‌‌توانند همانند و یکسان با سایر بازنشستگان کشوری که حدود دو میلیون نفر را با افراد تحت تکفل شامل می‌‌‌شوند، از خدمات بیمه تکمیلی با سقف تعهدات مشخص استفاده کنند و البته سهم بیمه تعیین شده نیز پرداخت کنند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: مطالب مذکور طی نامه‌‌ای به اطلاع سازمان برنامه و بودجه رسیده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر