کد خبر: 711121 A

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین:

همایش ارتقای سطح سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سالمند سازمان تأمین اجتماعی با مشارکت اداره کل، مدیریت درمان و کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش ایلنا، عید علی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین) در آیین افتتاح این همایش، با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل افزایش تعداد بازنشستگان و گستردگی خدمات سازمان در حوزه بازنشستگی، برنامه ریزی‌های مدون و کارشناسی شده برای ارتقای سلامت جسمی و روانی بازنشستگان و مستمری بگیران توأم با رفع نیازهای معیشتی لازم و ضروری است، تصریح کرد: با توجه به شتاب سالمندی جمعیت، جا دارد ارتقای سطح امید به زندگی را در جامعه افزایش داده و سالمندی جمعیت را به عنوان فرصتی برای بالندگی جامعه تبدیل کرد.

او با اشاره به کاهش کیفیت خدمات ارائه شده به مخاطبان تامین اجتماعی گفت: بیمارستان و مراکز درمانی که متعلق به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی است به علت کمبود پزشک متخصص وتجهیزات خدماتی مناسبی به بیمه شدگان ارائه نمی‌کنند و این امر مشکلاتی را برای بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی ایجاد کرده است.

به گفته وی سازمان تأمین اجتماعی می تواند خدمات فرهنگی و اجتماعی گسترده ای در جهت ارتقای سطح سلامت جسمی، روحی و روانی جامعه سالمندی کشور ایفا کند.

کریمی در ادامه  با بیان اینکه خدمات درمانی تامین اجتماعی بسیار محدود است،در ارتباط با طرح بیمه سلامت اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت با شعار کاهش پرداخت از جیب  مردم و افزایش رضایت بیماران برای نمایندگان مجلس توجیح و نهایتا نمایندگان مجلس به این طرح رأی مثبت دادند.بنابراین هر چند درابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت پرداخت از جیب مردم با کاهش نسبی خوبی همراه بود اما امروز شاهد ان هستیم که این طرح شکست خورده است .

وی با اشاره به میزان موفقیت طرح تحول نظام سلامت در کشور، عنوان‌کرد: نتیجه اجرای این طرح این شده که کارگران وبازنشستگان عزیز تامین اجتماعی برای گرفتن یک آزمایش  ساده وقتی به درمانگاههای غیرملکی مراجعه می نمایند باید دست کم شصت الی هفتادهزارتومان هزینه کنند . وقتی بنام طرح نظام سلامت فرانشیز وهزینه درمان راچندبرابرافزایش داده اند نتیجه اش همین میشودکه امروز می بینیم وزیر بهداشت ودرمان به خاطرشکست در اجرای طرح نظام سلامت استعفاء می دهند .

کریمی با بیان اینکه استعفای آقای قاضی زاده هاشمی یک کناره گیری سیاسی است در خاتمه گفت: در این زمینه میتوان گفت آقای وزیر بهداشت ودرمان پیش دستی کرده‌اند.ایشان بجای اینکه از سوی  نمایندگان در صحن مجلس با سوال جواب استیضاح شوند خودشان زودتر اقدام کرده  واستعفاءکرده اند. آقای هاشمی باید بداند که نباید از واقعیت‌ها فرار کنند. ایشان باید در مقابل یک ملت پاسخگو باشند.

همایش ارتقای سطح سلامت بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر