کد خبر: 710432 A

روز گذشته انجام شد؛

در ادامه اعتراضات صنفی کارگران خدماتی ناحیه دو شهرداری نیشابور، شماری از کارگران به همراه همسرانشان روز گذشته در نقاط جداگانه شهرتجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه اعتراضات صنفی کارگران خدماتی ناحیه دو شهرداری نیشابور، شماری از کارگران به همراه همسرانشان روز گذشته (۱۱دی  ماه) به صورت جداگانه در نقاط مختلف شهر نیشابور تجمع اعتراض برپا کردند.

در تجمع نخست، همسران کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری نیشابور مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

معترضان در این تجمع به بیان مهم‌ترین خواسته‌ها و دغدغه‌های خود پرداخته و خواستار تامین شدن امنیت شغلی همسرانشان شدند که سالها به صورت شبانه‌روزی در نقاط مختلف هم به شهرداری و هم به مردم شهر خدمت کرده اند.

از سوی دیگر کارگران خدماتی ناحیه دو شهرداری نیشابور بعد از بی‌نتیجه ماندن اجتماع همسران خود تجمع اعتراضی دیگری را در منطقه مجاور محل کار خود در خیابان شهید بهشتی این شهر برپا کردند.

در مورد مطالبات صنفی کارگران خدماتی ناحیه دو شهر نیشابور نیر گفته می‌شود که تبدیل وضعیت شدن قرارداد کار  (از مستقیم به پیمانی) آنها باعث شده است تا شماری از این کارگران طی ده روز گذشته مرتبا تجمع صنفی برپا کنند.

این کارگران می‌گویند که از ابتدای ماه جاری، شهرداری نیشابور وضعیت استخدامی کارگران شاغل در بخش خدماتی این مجموعه را از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری تغییر داده و در نتیجه امنیت شغلی ما در معرض تهدید قرار گرفته است.

تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای پیگیری موضوع از طریق مسئولان شهرداری نیشابور تاکنون بی‌نتیجه مانده است اما پیگیری‌ها در این خصوص همچنان از سوی این خبرگزاری ادامه دارد.

تجمع کارگران کارگران شهرداری نیشابور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر