کد خبر: 710042 A

در نشست رییس صندوق فولاد با معاون سازمان برنامه و بودجه مطرح شد؛

نشست مشترک رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و معاون رییس سازمان برنامه و بودجه درباره مسائل و دغدغه‌های بازنشستگان صنعت فولاد کشور برگزار شد.

به گزارش ایلنا، نشست مشترک محمدرضا پورابراهیمی (نماینده حوزه انتخابیه کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی) با محمدجواد عسکری (مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد) و سیدحمید پورمحمدی (معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه رییس سازمان برنامه و بودجه) پیرامون مسائل و مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد کشور برگزار شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در پایان جلسه در گفتگو با خبرنگاران مسائل و مشکلات صندوق را بیان و از حمایت‌های رییس کمیسیون اقتصادی برای رفع مسائل و مشکلات این صندوق قدردانی کرد و اظهار داشت: از مبلغ ۳۴۶۰۰ میلیارد تومان مطالبات صندوق بازنشستگی فولاد، بابت محاسبات اکچوئری تا سال ۱۳۹۴ صرفا مبلغ ۹ هزار میلیارد تومان به منظور تهاتر بدهی‌های صندوق با مطالبات از دولت توسط سازمان حسابرسی علی الحساب مورد تایید قرار گرفت. باید توجه داشت محاسبات اکچوئری جدید تا پایان سال ۱۳۹۶ نیز توسط کارشناس مورد تایید سازمان برنامه و بودجه در دست اقدام است.

در این جلسه، نمایندگان کانون‌های بازنشستگی صندوق بازنشستگی  فولاد ضمن قدردانی از تلاش‌های مجدانه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جهت حل مشکلات مربوط به بازنشستگان فولاد، عنوان کردند که میزان حقوق آن‌ها در سال‌های گذشته افزایش چندانی نداشته و بعضا با مشکلات بیمه‌ای روبه رو هستند.

معاون رییس سازمان برنامه و بودجه نیز با اشاره به پیگیری‌های کمیسیون اقتصادی برای رفع مشکلات بازنشستگان صندوق فولاد، گفت: سهم منابع صندوق فولاد در لایحه بودجه سال ۹۸، ۲۰ درصد افزایش یافته و پیشنهادها برای ارتقای بیشتر این سهم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه با تاکید بر رسیدگی به مشکلات حقوقی و بیمه‌ای بازنشستگان فولاد، تاکید کرد: بازنشستگان در سخت ترین شرایط کار کرده‌اند و نباید هرساله برای افزایش حقوق خود با مشکل مواجه شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه پیشنهاد اولیه دولت برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان فولاد در بودجه سال ۹۸ لحاظ شده است، افزود: مجلس پیگیری‌ها را برای جبران کسری منابع در کمیسیون تلفیق انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: به دلیل عدم افزایش حقوق بازنشستگان صنعت فولاد در چند سال گذشته شکاف حقوقی برای آن‌ها ایجاد شده که مطالبه بازنشستگان کاهش این شکاف است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد لحاظ شده و سال آینده در احکام جدید مربوط به این بازنشستگان مورد رسیدگی قرار گیرد، تصریح کرد: تعهدات بیمه‌ای بازنشستگان باید به صورت ۱۰۰  درصد و کامل اجرایی شود.

محمدجواد عسکری-مدیرعامل موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فو محمدرضا پورابراهیمی-رییس کمیسیون اقتصادی مجلس سیدحمید پورمحمدی-معاون رییس سازمان برنامه و بودجه مطالبات بازنشستگان فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر