کد خبر: 710024 A

جمعی از کارگران شرکت مخازن تحت فشار «کاوش» (سانکا) واقع در شهر صنعتی البرز برای پیگیری وضعیت شغلی‌شان مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران شرکت مخازن تحت فشار «کاوش» (سانکا) مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند. علت این اقدام اعتراضی، تعدیل حدود ۸۰ نفر از کارگران مخازن تحت فشار «کاوش» در اوایل دی ماه جاری است. آنها خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

این کارگران که تا این لحظه چندین اقدام اعتراضی در مقابل کارخانه و نهادهای مرتبط دولتی در شهر صنعتی البرز قزوین انجام داده‌اند، هنوز پاسخی از سوی مسئولان و کارفرمای خود دریافت نکرده‌اند.

از قرار معلوم کارفرما برای کم کردن هزینه‌های کارخانه، اقدام به تعدیل این ۸۰ نفر کرده است. این درحالی‌ست که شهریور ماه سال جاری حدود ۵۰ تا ۶۰ کارگر دیگر با اتمام قرارداد کار بیکار شدند و هم‌اکنون از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

به گفته یکی از معترضان، مشکلات این کارخانه از زمان آغاز تحریم‌های اقتصادی شروع شده و از مدتها قبل این واحد برای تامین مواد اولیه تولید و فروش محصولات خود دچار مشکل شده است.

معترضان که تقریبا ۱۰ روز پیش به دلیل پایان قرارداد به رغم چند سال سابقه بیکار شده‌اند، می‌گویند: هر یک از ما کارگران شرکت کاوش دست‌کم دارای سه سر عائله هستیم و تامین مخارج زندگی بعد از بیکاری برایمان بسیار سخت شده است و نمی‌توانیم جواب زن بچه‌هایمان را بدهیم.

کارگران قزوین کارگران اخراجی استانداری قزوین کارگران کاوش کارگران شهر صنعتی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر