کد خبر: 709731 A

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به سقف تعهدات و خدمات بیمه تکمیلی درمان جزئیات بیشتری از این قرارداد را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، زهرا زاده غلام اظهار داشت: در این قرارداد سقف پوشش بیمه برای خدمات بستری فوق تخصصی و جراحی، از ۱۷ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان و خدمات بستری عمومی نیز از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

زاده غلام گفت: سقف پوشش بیمه برای خدمات تشخیصی و درمانی از ۶۵۰ هزار به ۷۵۰ هزار تومان، خدمات آزمایشگاهی (انواع پاتولوژی و آزمایشگاه) از ۳۲۰ هزار تومان به ۳۵۰هزار تومان و خدمات مجاز سرپایی از ۳۵۰ به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سقف پوشش بیمه تکمیلی در بخش هزینه های آمبولانس داخل شهری برای هر نوبت و بدون محدودیت در تعداد دفعات از ۷۵ هزار تومان به ۸۵ هزار تومان و برای هزینه های آمبولانس و هواپیمای بین‌شهری برای حداکثر ۴ نوبت ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

زاده غلام با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد قرارداد بیمه تکمیلی درمان صندوق بازنشستگی، اظهار داشت: انعقاد این قرارداد به صورت صندوقی انجام شده است که منجر شده تا امکان حمایت از بیماران خاص، اجرای طرح بسته حمایتی و ارائه خدمات با سقف تعهدات فعلی میسر شود.

وی تاکید کرد: اجرای قرارداد به این شیوه باعث شده تا علاوه بر اینکه سقف تعهدات به نسبت حق بیمه اخذ شده رقم مناسبی باشد، بیماران خاص و صعب العلاج شامل بیماران سرطانی، تالاسمی، دیالیزی، ام.اس.، پارکینسون، پیوند اعضا و... هم تحت حمایت قرار گیرند.

زاده غلام همچنین به تعداد بازنشستگانی که در سال گذشته از خدمات مختلف بیمه تکمیلی درمان استفاده کردند، اشاره کرد و گفت: سال گذشته، ۷۰۹ هزار نفر از خدمات آزمایشگاهی، ۵۲۰ هزار نفر از خدمات پاراکلینیک گروه اول (مثل MRI، سی تی اسکن و ...)، ۲۳۰ هزار نفر از خدمات پاراکلینیک گروه دوم (مثل اعمال مجاز سرپایی) و ۱۵۴ هزار نفر نیز از خدمات رادیولوژی استفاده کردند.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۵۰ هزار نفر از خدمات اعمال جراحی فوق تخصصی و ۱۱۰ هزار نفر نیز از خدمات فیزیوتراپی استفاده کردند.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر