کد خبر: 709719 A

امروز انجام می‌شود؛

کارت ورود به جلسه هفتمین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت از امروز دهم دی ماه جاری توزیع می‌شود.

به گزارش ایلنا، توزیع کارت ورود به جلسه هفتمین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش و... در سال ۱۳۹۷ از ساعت ۸ صبح امروز دوشنبه، ۱۰ دی آغاز و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ۱۲ دی ماه سال جاری ادامه می‌یابد.

بنا بر این گزارش، هفتمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و... و هفتمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه چهاردهم دی ماه سال جاری برگزار می‌شود.

حسن کشاورز جوبنه، مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ۸۸ هزار و ۱۸۸نفر در هفتمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۹۷ در یک هزار و ۳۵۰ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۹ هزار و ۵۸۴ نفر مرد و ۲۸ هزار و ۶۰۴ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.

وی افزود: ۲۱ هزار و ۴۱۹ نفر مرد در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان در ۴۷ استاندارد آموزشی که در چهاردهم دی ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.

کشاورز ادامه داد: ۵ هزار و ۴۰۰ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنایع دستی، فرش و نان و ...در ۹۶ استاندارد آموزشی که در چهاردهم دی ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۲۱ نفر مرد و ۴ هزار و ۷۷۹ نفر زن هستند.

مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مرحله کتبی هفتمین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) در ۱۴۵ استاندارد آموزشی و همچنین هفتمین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۲۰۵ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه، چهاردهم دی ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در خصوص مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش‌های صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون‌های مذکور ثبت نام کرده‌اند، باید از دهم تا دوازدهم دی ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

کشاورز افزود: همچنین متقاضیان شرکت در هفتمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۹۷ (کارآموزان بخش‌های دولتی و آموزشگاه‌های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده اند، از دهم تا دوازدهم دی ماه سال جاری با مراجعه به سامانهhttp://azmoon.portaltvto.com  و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان‌ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه‌های تعیین شده مراجعه نمایند.

 درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل کنند.

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور حسن کشاورز جوبنه-مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان آموزش آزمون‌های سنجش مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر