کد خبر: 709500 A

حدود ۴۷۰ کارگر شاغل در کارخانه سیمان کارون، تا ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند.

منابع کارگری در کارخانه سیمان کارون به خبرنگار ایلنا گفتند: این واحد صنعتی حدود ۴۷۰ کارگر رسمی قراردادی و پیمانکاری دارد که در این میان کارگران رسمی و قراردادی معادل ۴ ماه مزد معوقه و کارگران پیمانی شاغل در فضای سبز و بارگیرخانه حدود سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، طلبکارند.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ حدود ۲۰ راننده شاغل در این کارخانه سیمان کارون که مسئولیت سرویس ایاب و ذهاب و جابجایی کارگران را برعهده دارند، در ۴ ماه گذشته مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند.

کارگران کارخانه سیمان کارون درباره سایر مشکلات صنفی خود گفتند: به غیر از بحث تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی کارگران وجود دارد ۲ ماه حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. به همین دلیل دفترچه‌های درمانی کارگران این کارخانه اخیرا فاقد اعتبار شده و تمدید نمی‌شود.

به گفته آنها؛ کارفرمای این واحد تولیدی علاوه بر تاخیر در پرداخت مطالبه مزدی و بیمه‌ای آنان، یک نفر از همکاران قرادادی کارخانه که منتخب کارگران سیمان کارون است را به بهانه عدم نیاز با اتمام قرارداد کار بیکار کرده و از حدود ۱۰ روز پیش تا هم‌اکنون اجازه حضور در محل کار به او داده نمی‌شود.

کارگران گفتند: ما احتمال می‌دهیم که تعدیل همکارمان به پیگیری مطالبات صنفی کارگران این کارخانه مربوط می‌شود.

گفتنی است تلاش خبرنگار ایلنا تا لحظه ارسال این خبر برای تماس با آقای رحمانی (مدیرعامل کارخانه سیمان کارون) به جایی نرسید.

کارگران خوزستان کارگران سیمان کراون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر