کد خبر: 708957 A

جمعی از معلمان:

جمعی از معلمان در بیانیه‌ای به افزایش سهم خود در دریافت بیمه تکمیلی انتقاد کردند و گفتند: خواستار شفاف‌سازی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تغییرات بیمه تکمیلی فرهنگیان، انتقاد معلمان و فعالان صنفی را برانگیخته است. جمعی از معلمان در بیانیه‌ای خواستار شفاف‌سازی دولت و ارائه اطلاعات در مورد قراردادهای بیمه تکمیلی شدند.

در این بیانیه آمده است: در پی عدم اجرای تعهدات وزارت آموزش و پرورش در قبال قرارداد بیمه تکمیلی با بیمه ایران و تحمیل بیمه تکمیلی آتیه‌سازان بر فرهنگیان ایران، شرایطی فراهم شده که متاسفانه طی چند سال اخیر عملا فرهنگیان فاقد بیمه تکمیلی هستند. اخیرا بیمه مرکزی طی نامه‌ای رسمی بیمه آتیه‌سازان را غیرقانونی اعلام کرد؛ مستقل از این، بنا بر دلایل زیر عملا بیمه آتیه‌سازان فاقد کارایی لازم برای جامعه بزرگ فرهنگیان ایران است:

الف. کیفیت و خدمات بیمه تکمیلی در طول این سال‌ها، برخلاف افزایش سالانه سهم بیمه‌گذار (معلمان) رشدی نداشته است.

ب. بیمه آتیه‌سازان در تمام زمینه‌ها، دارای خدمات پایین و سطح پوشش حداقلی است ازجمله در مورد خدمات چشم پزشکی و دندان پزشکی

ج. محدود بودن بیمارستان‌ها ، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌های طرف قرار داد با بیمه آتیه‌سازان.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: بیمه آتیه‌سازان به خاطر اینکه طرف قرار با مراکز درمانی و کلینیک‌ها نیست به فرهنگیان هزینه‌ها و فاکتورهای پرداخت نشده زیادی تحمیل کرده است، از سویی تاخیر در پرداخت هزینه‌های درمانی باعث شده است که مشکلات متعددی برای فرهنگیان ایجاد شده و تا جایی که آنان از پیگیری فاکتورهای پرداختی منصرف گردند. در چنین شرایطی وزارتخانه با افزایش سهم پرداختی، به فرهنگیان تا 20 دی ماه فرصت داده است تا بین انصراف از بیمه تکمیلی یا تن دادن به قرارداد اسفناک با بیمه آتیه‌سازان یکی را انتخاب نمایند.

آنها در ادامه، خواسته‌های خود را مطرح کردند:

الف- مگر حقوق معلمان چقدر افزایش یافته است که شما این مبلغ را به ما تحمیل می‌کنید؛ ما مخالف افزایش سهم معلمان هستیم.

ب-  فرصت تمدید یا لغو عضویت بیمه تکمیلی باید تا پایان دی ماه تمدید گردد.

ج- باید وزارتخانه با تشکل‌های مستقل صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در این زمینه مشورت نماید.

د-  ما خواهان برگزاری مناقصه عمومی و شفاف جهت عقد قرارداد با بیمه‌های معتبر زیر نظر نمایندگان تشکل‌های صنفی هستیم.

بیمه تکمیلی فرهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر