کد خبر: 706654 A

معاون وزارت رفاه تاکید کرد:

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اعتیاد می‌تواند هر نوع محیط کاری اعم از محیط‌های دولتی، صنعتی، خدماتی و خصوصی را تهدید کند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صادقی‌فر در همایش ملی پیشگیری از اعتیاد ویژه جامعه کار و تولید که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: آسیب‌ها و انحرافات ناشی از اعتیاد سرمایه‌های انسانی را هدف قرار داده و به‌تدریج از چرخه جمعیت فعال و مثبت جامعه خارج کرده است.

وی افزود: بدون تردید مصرف مواد مخدر در محیط کار یکی از اصلی‌ترین معضلات محیط‌های کاری است؛ بنابراین اجرا و استقرار برنامه‌های ارتقایی و پیشگیرانه در محیط کار بیش از پیش احساس می‌شود چرا که اعتیاد می‌تواند هر نوع محیط کاری اعم از محیط‌های دولتی، صنعتی، خدماتی و خصوصی را تهدید کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: انسان‌ها حدود دو سوم از زمان بیداری خود را در محیط کار می‌گذرانند و این مقدار بیش از زمان حضور افراد در خانواده است لذا حضور منظم افراد در محیط ‌کار، باعث می‌شود برنامه‌ها پیشگیری از اعتیاد منظم و پیوسته برگزار شود.

صادقی‌فر اضافه کرد: اگر قصد اجرای طرحی را در محله‌ها داشته باشیم شاید مجبور شویم افراد را تک تک پیدا کنیم اما در محیط کار به‌راحتی افراد در دسترس هستند.

وی از همکاری‌های مؤثر و سازنده میان حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر تقدیر کرد و اظهار داشت: تولید بسته‌های آموزشی با موضوع پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید و اجرای فراگیر برنامه‌های آموزشی در مناطق ویژه و آزاد می‌تواند از برنامه‌های تعاملی دو سازمان باشد.

ابراهیم صادقی فر صادقی‌فر ابراهیم صادقی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر