کد خبر: 705768 A

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان از اول بهمن ۹۷ خبر داد.

به گزارش ایلنا، جمشید تقی‌‌‌‌زاده، در مراسم تجلیل از بازنشستگان شهر ملکان در استان آذربایجان شرقی گفت: ثبت‌‌‌‌نام مرحله دوم وام ضروری پنج میلیون تومانی بازنشستگان این صندوق از اول بهمن ماه آغاز می‌‌‌شود.

وی ادامه داد: امسال و در مرحله نخست، ۲۰۰ هزار نفر از بازنشستگان تحت پوشش که ثبت‌‌‌نام اینترنتی کردند از این تسهیلات بهره‌‌‌مند می‌‌‌شوند و ۲۰۰ هزار نفر دیگر تا پایان سال و شش ماهه اول ۹۸ از این تسهیلات بهره‌‌‌مند خواهند شد.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، این تسهیلات با کارمزد چهار درصد در اقساط ۳۶ ماهه در اختیار بازنشستگان کشوری قرار می‌‌گیرد.

تقی‌زاده کل اعتبار پیش‌‌بینی‌‌‌شده برای پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کشوری را ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد. 

وی همچنین از رونمایی قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان در هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: با این بیمه بسیاری از مشکلات درمانی بازنشستگان حل خواهد شد.

قاسمی، مدیر صندوق بازنشستگی استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم تصریح کرد: از ۷۲ هزار بازنشسته در آذربایجان شرقی ۹۷ درصد زیر ۳۰ میلیون ریال حقوق دریافت می‌‌‌کنند.

وی افزود: افزایش ۲۰ درصدی حقوق برای سال آینده دردی از دردهای بی‌شمار بازنشستگان را درمان نمی‌‌‌کند.

در حاشیه این مراسم، کلنگ ساخت چهل و نهمین خانه امید کشور و چهارمین خانه امید استان در شهر ملکان با زیربنای ۶۰۰ متر مربع به زمین زده شد.

صندوق بازنشستگی کشوری جمشید تقی‌زاده جمشید تقی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر