کد خبر: 704731 A

احمد مرادی:

نماینده بندرعباس در مجلس گفت: مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال به خانواده بزرگ آلومینیوم کشور واگذار و کارگران سهامدار آن شوند.

به گزارش ایلنا، «احمد مرادی» با اشاره به فسخ قرارداد آلومینیوم المهدی و هرمزال گفت: سازمان خصوصی‌سازی با فشار دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجلس مجبور شد بپذیرد که خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال تخلفاتی داشته و حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده و قرارداد را فسخ کرد.

وی در گفتگو با خانه ملت، با بیان اینکه آخرین اخبار بیانگر این است که ۲ نفر از سوی سازمان خصوصی سازی در مجتمع آلومینیوم المهدی مستقر شده اند، افزود: علیرغم این موضوع متاسفانه هنوز شبانه شمش از کشور خارج می شود که این کار غیرقانونی بوده و باید مانع آن شد، لذا سازمان خصوصی سازی باید ۲۴ ساعته روی مجتمع نظارت داشته باشد و دستورات لازم را صادر کند.

مرادی افزود: مقرر شده مجمع نمایندگان استان هرمزگان امروز جلسه ای با وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره شرایط خاص دو مجتمع برگزار کنند .

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اتفاقات تلخی در سال ۹۳ برای مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال رخ داد، اظهار داشت: مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال عملا زیر قیمت کارشناسی واگذار شد که این اتفاق نباید دوباره تکرار شود و وزیر امور اقتصادی و دارایی باید دستورات لازم را در این زمینه صادر کند

نماینده بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیشنهاد اولیه این است که مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال به خانواده بزرگ آلومینیوم کشور واگذار کند و کارگران سهامدار آن شوند و عملا با توجه به اینکه چرخه تولید آلومینیوم به دست کارگران می چرخد، آنها باید صاحب اصلی آن شوند.

شایان ذکر است؛ نماینده بندرعباس امروز عنوان کرد که خبرها حاکی از این است که دو شرکت آلومینیوم المهدی و هرمزال پیش از فسخ فروخته شده و برگزاری شتاب زده مزایده های نوبت اول،‌ دوم و سوم فقط برای سرپوش گذاشتن به این معامله پنهانی و انجام تشریفات به ظاهر قانونی است.

کارگران آلومنیوم المهدی و هرمزال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر