کد خبر: 704249 A

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛

در یک دانشگاه بازرگانی در چین، دانشجویان دوره لیسانس درباره چگونگی مقابله با اعتصاب‌های کارگران آموزش می‌بینند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک دانشگاه بازرگانی در چین، دانشجویان دوره لیسانس را درباره چگونگی مقابله با اعتصاب‌های کارگران آموزش می‌‌دهد.

با وجود اینکه این دانشجویان معتقدند که مذاکره با اعتصاب‌کنندگان بهترین راهکار است، اساتیدشان ترفندی کلاسیک را به آن‌ها آموزش می‌دهند:‌ کمک‌گیری از نیروی پلیس برای شکستن تظاهرات. 

از زمان اصلاحات عظیم حزب کمونیست چین در سال ۱۹۷۸، این کشور اقتصاد بازار آزاد را به‌شیوه‌ای مخصوص به خود وارد کرد کرده است که البته باعث شده بسیاری شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری به این کشور سرازیر شوند.

«مائو جیه» رئیس دانشگاه بازرگانی «رنمین» که متدهای مبارزه با اعتصاب‌های کارگری را به دانش‌جویان خود آموزش می‌دهد، گفت: «۴۰ سال پیش، حتی تصور دانشگاه بازرگانی در این کشور ممکن نبود. در آن سال‌ها خبری از مؤسسات تحقیقاتی در این شاخه نبود.»

817d1b5b89bec9b8bd585f5fe59fd13be801445c

در دانشگاه رنمین دانشجویان چگونگی مدیریت منابع انسانی و کار در چارچوب‌های ساختاری را فرامی‌گیرند، اما در عین حال نحوه کار با نظام پیچیده تجاری این کشور را نیز فرا می‌گیرند. 

تئوری‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود، اغلب برآمده از نظریه‌های غربی است، اما سیاست‌های اقتصادی شرکت‌هایی چون «علی‌بابا» نیز در آن تدریس می‌شود.

رئیس این دانشگاه این انتقاد که متدهای این دانشگاه با ایده‌های مارکسیستی که بنیان حکومت چین را تشکیل می‌دهد، در تضاد قرار دارد، گفت: «کار ما این است که به کارآفرینان برای افزایش تولید کمک کنیم و ثروت را افزایش دهیم. به گمانم این حرف هیچ تضادی با اصول کمونیستی ندارد.»

چین مارکسیسم کمونیسم سرمایه‌داری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر