کد خبر: 704079 A

در نامه به رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران تاکید شد:

کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان تهران با ارسال نامه به رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر به نارضایتی کارکنان مترو از عدم اجرای برخی قوانین اشاره کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نامه کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان تهران که به امضای "علی خدایی" رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان رسیده، آمده است: کارگران شاغل در بخش کنترل بلیط مترو به صورت یکسره ۱۵ ساعت کاری در طول روز دارند و از مجموع ساعاتی که در اختیار کارفرما هستند تنها تا سقف ۱۲۰ ساعت اضافه‌کاری دریافت نموده و مابقی ساعات حضور در کارگاه توسط کارفرما اعمال نمی‌گردد. 

در ادامه این نامه تاکید شده است: درحالی‌که در شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری تهران معمولا عرف بر این است که نیروی انسانی برحسب آدرس محل سکونت به کار گمارده می‌شود لیکن شرکت مترو این موضوع بسیار مهم برای پرسنل را مورد توجه قرار نداده است‌. به عنوان مثال کارگری که محل سکونت ایشان در قلعه حسن‌خان می‌باشد در ایستگاه امام حسین به کار گمارده می‌شود که این کارگر زمان نسبتا زیادی را در مسیر جهت رسیدن به محل کار صرف می‌کند.

نویسنده نامه در پایان با اشاره به تکلیف کارفرما در زمینه تامین ملزومات کار اضافه کرده است: مدت بیش از سه سال می‌باشد که مدیریت مترو از تحویل لوازم ایمنی فردی و لباس کار به پرسنل خودداری نموده است.

IMG-20181216-WA0025

کارگران متروی تهران کارکنان شرکت مترو کانون هماهنگی شورای اسلامی کار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر