کد خبر: 703694 A

رئیس امور شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه جزئیات اعتبار ۲۱ هزار میلیارد تومانی برای ایجاد ۲۷۰ هزار شغل در مناطق محروم را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، «افشین برمکی» گفت: در طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و با پیشرفت ۶۰ درصد هدف‌گذاری شده است که برای این کار ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات با یارانه سود ۳۱۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. در زیر برنامه بعدی­ ۷ هزار میلیارد تومان در قالب بازسازی و نوسازی و ۹ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش پرداخت خواهد شد. کمک‌های فنی حرفه‌ای نیز برای توسعه خوشه‌ها در نظر گرفته شده است.

رئیس امور شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه در سازمان برنامه و بودجه به‌گونه‌ای تسهیلات در نظر گرفته شده که ۳ درصد یارانه پرداخت شود، گفت: البته نیمی از تسهیلات از صندوق توسعه ملی با نرخ ۱۶ درصد تأمین می‌شود. البته نظام بانکی در این تفاهم‌نامه منابع را با نرخ ۱۸ درصد درگیر خواهد کرد اما برای منابع محروم که ۱۰ استان را در بر می‌گیرد ۴ درصد تخفیف نرخ تسهیلات صندوق خواهیم داشت با پرداخت یارانه تسهیلات از سوی دولت تسهیلات در استان‌های محروم با ۱۵ درصد و در سایر استان‌ها با این احتساب به ۱۷ خواهد رسید که با پرداخت سه درصد سود تسهیلات از جانب دولت تسهیلات در مناطق محروم به ۱۲ درصد و در سایر استان‌ها به ۱۴ درصد می رسد.

وی تصریح کرد: طریق تأمین اعتبار از صندوق توسعه ملی، برای بانک‌ها مشخص است و منابع دولت از محل منابع پیش‌بینی‌شده در بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ تأمین خواهد شد که سه‌هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.­

اشتغال مناطق محروم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر