کد خبر: 703468 A

به دنبال عدم اجرایی شدن طرح طبقه‌بندی مشاغل، کارگران پتروشیمی فارابی دست از کار کشیدند. آنها خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت به‌موقع دستمزدها هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پتروشیمی فارابی، چهارمین دور از اعتراض صنفی خود را از اواخر هفته گذشته، آغاز کرده‌اند.

این کارگران که خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت به‌موقع دستمزدها هستند، می‌گویند: علیرغم وعده‌های مکرر هنوز وضعیت اشتغال در این واحد پتروشیمی به‌سامان نشده است.

کارگران معترض می‌گویند: مشابه بسیاری از پتروشیمی‌های دیگر، خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش دستمزدهایمان هستیم؛ خواسته‌ای که بارها پیش از این نیز مطرح کرده‌ایم. در همین منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، پتروشیمی‌های بسیاری وجود دارند که در  اکثریت آنها، طرح طبقه‌بندی مشاغل اجرا می‌شود.

از قرار معلوم، امروز (بیست و چهارم آذر) جمعی از مسئولان محلی و مقامات منطقه ویژه ماهشهر با حضور در پتروشیمی فارابی، قدم‌هایی را برای حل مشکلات این واحد برداشته‌اند؛ این درحالیست که اسماعیل طرفی (مدیر روابط عمومی پتروشیمی فارابی) پیش از این به خبرنگار ایلنا گفته است: شرکت پتروشیمی فارابی تحت پوشش ماده ۱۴۱ قانون تجارت قرار گرفته و ورشکسته است و باید ابتدا این مشکل حل شود.

کارگران می‌گویند قرار بود نهایتاً تا پایان مهرماه مشکلات ما حل شود ولی تا امروز که به روزهای پایانی آذر رسیده‌ایم هنوز هیچ خبری از حل این مشکلات نیست.

94

کارگران پتروشیمی فارابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر