کد خبر: 702279 A

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری توسعه سرمایه انسانی را یکی از مهمترین اهداف راهبردی سازمان‌های توسعه یافته در عصر حاضر برشمرد و گفت: امروزه قدرت سازمان‌ها را سرمایه مادی، ماشین آلات و تجهیزات رقم نمی‌زنند، بلکه نیروی انسانی کارآمد و خلاق تعیین‌کننده قدرت و توان رقابتی سازمان‌هاست.

 به گزارش ایلنا، «جمشید تقی‌زاده» در نشست تعالی سازمانی و ارزیابی تعالی منابع انسانی صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور مدیران ارشد، اعضای هیأت مدیره و کارشناسان و ارزیابان تعالی منابع انسانی در صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، با بیان اینکه عصر حاضر، عصر برنامه‌ریزی برمبنای داده‌های علمی است، افزود: طبق باور صاحب نظران علم مدیریت منابع انسانی، سازمان‌های توسعه یافته تنها از طریق به کارگیری الگوهای پیشرفته توسعه سرمایه انسانی، آموزش در سازمان و بالابردن قابلیت‌های کارکنان می‌توانند پاسخگوی نیازهای سازمان‌ها با سرعت و انعطاف بیشتری باشند.

 وی با تأکید بر اینکه تعالی منابع انسانی راهی به سوی بالندگی سازمانی و به مثابه نوعی سبک زندگی کاری است، ادامه داد: کارشناسان مدیریت بزرگترین مزیت نسبی در دنیای رقابتی آینده را نیروی انسانی کشورها و سازمان‌ها می‌دانند.

او با اشاره به اینکه امروزه ارزش افزوده ذهن‌ها با ارزش‌تر از ارزش افزوده سایر منابع است، گفت: به همین منظور بسیاری از مشکلات امروزی ما در حیطه تجهیزات و امکانات نیست، بلکه در حیطه انسان‌ها است.

 مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اگر بپذیریم که سرمایه انسانی، بزرگترین و باارزش ترین دارایی هر سازمان و کشوری محسوب می‌شود، باید بپذیریم هر چیز که باارزش تر و گرانبهاتر باشد به حفظ و نگهداری، مراقبت و مدیریت بهتر نیز نیازمند است.

 تقی‌زاده تأکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری با توجه به ماموریت خود که ارائه خدمات بیمه‌های اجتماعی در امور بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت به جامعه هدف است که همانا قشر معزز بازنشستگان هستند، همواره کوشیده است تا ارائه خدمات به نحو احسن و با حفظ کرامت انسانی و صیانت از حقوق شهروندی انجام پذیرد.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، ارتقای سرمایه انسانی و حرکت به سوی تعالی سازمانی به عنوان یکی از موضوعات استراتژیک صندوق همواره مد نظر بوده است.

او کارکنان را از ارکان اساسی بهبود بهره‌وری در سازمان خواند و افزود: ما تمام تلاش خود را برای جذب، نگهداشت، توسعه و به‌کارگیری منابع انسانی دانش محور و ارتباط مستمر و سازنده با کارکنان و ذینفعان به کار می‌بندیم تا با در اختیار گرفتن این مزیت رقابتی فردای خود را بسازیم.

وی در ادامه اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری با سابقه‌ای نزدیک به نیم قرن با هدف یکپارچه سازی و بهبود فرآیندها و فعالیت‌های منابع انسانی خود در دهمین دوره تعالی منابع انسانی انجمن مدیریت منابع انسانی شرکت کرده است و می‌خواهد خود را در معرض ارزیابی بیرونی قرار دهد و نسبت به وضع موجود منابع انسانی خود آگاهی بیشتری کسب کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق همانطور که در بیانیه مأموریتش آمده است، همواره آمادگی دارد تا نسبت به بازنگری فرآیندهای منابع انسانی، بهبود و چابک‌سازی آن اقدام کند و با دستیابی به یکی از سطوح تعالی افتخاری دیگر در مجموعه افتخارات قریب به ۵ دهه تلاش خود ثبت کند.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر