کد خبر: 701261 A

در نامه‌ای مطرح شد؛

بیش از ۵٠٠٠ نفر از وکلای جوان دادگستری در اعتراض به بیکاری، مبادرت به امضای طوماری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیش از ۵٠٠٠ نفر از وکلای دادگستری در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس و رئیس قوه قضاییه، نسبت به وضعیت شغلی و معیشتی خود اعتراض کردند.

در این نامه آمده است: متاسفانه وضعیت وکلا در آمارها و تصمیمات اتخاذ شده همواره با اوضاع مالی حدود سه درصد از وکلای با سابقه مقایسه می‌شود که در زمان مساعدتری مشغول به این حرفه شده و کسب درآمد نموده‌اند. اما واقعیت این است که درصد عظیمی از وکلا در مضیقه مالی به سر می‌برند خصوصاً برخی وکلای جوان حتی در تامین هزینه تمدید پروانه خود ناتوانند و پرداخت هزینه‌های هنگفت به دادگستری، اداره امور مالیاتی، بیمه و ... مدتهاست ایشان را دچار عسر و حرج کرده است.

در ادامه، وکلای جوان مطالبات خود را مطرح کرده‌اند: لذا از آن مقامات محترم استدعای رسیدگی شایسته داشته و درخواست می‌کنیم در خصوص پیشنهاداتی که در ادامه آمده است توجه لازم را مبذول فرمایید: اصلاح مقررات وکالت در راستای جلوگیری از پذیرش بی‌رویه و بدون نیازسنجی وکیل، منع برگزاری آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه، منع صدور پروانه وکالت بدون آزمون و بدون ظرفیت برای شاغلین و بازنشسته‌ها، الزامی شدن وکالت و جلوگیری از تصویب طرح‌های مخرب، منفعت‌طلبانه و غیرکارشناسی پیشنهادی توسط بخشی از اشخاص بازمانده از قبولی در آزمون وکالت خصوصاً موارد مربوط به بذل پروانه وکالت به خواص و صوری‌سازی آزمون.

کانون وکلای دادگستری وکلای جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر