کد خبر: 700559 A

سی و هفتمین جلسه شورای عالی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی( ایسا) با دستور کار برگزاری انتخابات دبیرکل جدید ایسا، در روز جمعه ۷ دسامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۶ آذر ۱۳۹۷ در ژنو سوئیس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، «مارسلو آبیرامیا کاتانو» از کشور برزیل از بین ۵ نفر نامزد انتخاباتی از کشورهای برزیل، فرانسه، بلژیک (۲ نفر) و شیلی، به عنوان دبیرکل جدید ایسا (اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی) انتخاب شد.

در دور اول رای گیری از بین ۱۱۸ رای ماخوذه، مارسلو آبیرامیا کاتانو نامزد برزیلی با ۴۶ رای در مقام اول، ژان مارک وندنبرگ نامزد بلژیکی با ۲۵ رای در مقام دوم و کریستیان موراگا تورس از کشور شیلی با ۲۲ رای در مقام سوم قرار گرفتند که با رایزنی و اجماع نظر اعضای غیر اروپایی ایسا در دور چهارم رای گیری بین مارسلو آبیرامیا کاتانو (برزیل) و ژان مارک وندنبرگ (بلژیک)، در نهایت نامزد برزیلی با کسب ۷۰ رای از ۱۲۰ رای، با اخذ اکثریت آراء، به عنوان دبیرکل جدید اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی برگزیده شد.

طبق مفاد فصل ۴ اساسنامه ایسا، سازمان تامین اجتماعی که به عنوان  نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در شورای عالی اتحادیه دارای حق رای در این شورا است، در روند مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته جهت انتخاب نامزد برزیلی، مشارکت فعالی داشته و از آقای کاتانو حمایت جدی به عمل آورد.

کاتانو دارای تحصیلات دکترای اقتصاد و مدیریت بازرگانی است که سمت‌های شغلی مهمی از جمله دبیری تامین اجتماعی وزارت دارائی برزیل، مسئول پایش سیاست‌های تامین اجتماعی، پژوهشگر ارشد در حوزه‌های تامین اجتماعی، جمعیت شناسی، نابرابری و فقر، ریاست دپارتمان مطالعات فنی اکچوئریال و حسابداری وزارت تامین اجتماعی برزیل را در کارنامه خود دارد.

ارتقاء سطح دانش تخصصی اعضاء، تقویت برنامه‌های آموزشی بین المللی آکادمیک،  انتشار و بهره‌گیری از نتایج پژوهش متخصصان تامین اجتماعی سراسر جهان با هدف شناسایی و نشر تجربیات موفق و صدور گواهینامه استاندارد کیفیت؛ استفاده بهینه از منابع مالی اتحادیه؛ شناسایی منابع جدید تامین مالی برای پروژه های آموزشی و پژوهشی ایسا، افزایش تعداد نهادهای عضو اتحادیه، تقویت نقش کمیسیون های تخصصی ایسا در جهت انطباق سیستم ها و سیاست های حوزه درمان، کار، تامین اجتماعی و حمایت اجتماعی در مواجهه با چالش های جهانی و منطقه ای تامین اجتماعی و تولید دانش و ارائه راهکارهای الهام بخش برای کشورها، از جمله برنامه ها و اهداف کاتانو برای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی هستند.

شایان ذکر است که این انتخابات زودهنگام به دلیل بازنشستگی آقای هانس هورست کنکلوسکی دبیرکل فعلی ایسا، در ژانویه ۲۰۱۹ ، برگزار شد.

اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر