کد خبر: 699801 A

پیرامون استعفای دسته‌جمعی نمایندگان اصفهان مطرح شد؛

وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان در واکنش به خبر استعفای ۱۸ نماینده استان اصفهان در مجلس، گفت: اکنون همه چیز استان اصفهان درگیر آب است و ندیدن این موضوع در بودجه، به معنای فراموش کردن این استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در خبرها آمده است: ۱۸ نفر از نمایندگان استان اصفهان از سمت نمایندگی خود استعفا کردند. در نامه استعفای نمایندگان اصفهان خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: در صورتی که حداقل نتوانیم حق مردم استان و... چندین میلیونی را برای تامین آب شرب آن‌ها از طریق این دولت تامین نماییم، دلیلی برای حضور در مسئولیت نمایندگی نمی‌بینیم و ما امضاکنندگان زیر؛ استعفای خود را تقدیم و از زمان تقدیم از حضور در صحن و کمیسیون‌ها خودداری می‌کنیم تا تکلیف مشخص گردد.

در شرایط فعلی، نمایندگان استان اصفهان راهی جز استعفا نداشتند

عباس مزروعی سبدانی (وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان و فعال محیط زیست) در همین رابطه، گفت: نمایندگان استان اصفهان در شرایط فعلی راهی جز این نداشتند که بتواند دولت را به هوش بیاورد تا نیازهای مردم این استان را تامین کند. از طرفی موکلان نمایندگان از آنها انتظار دارند که مطالباتشان را رفع کنند و از طرف دیگر، نمایندگان شاهدند که دولت کاری برای آنها انجام نمی‌دهد.  

همه‌چیز اصفهان، درگیر مشکل آب است

وی تاکید کرد: اکنون همه چیز استان اصفهان درگیر آب است. ندیدن این موضوع در بودجه، به معنای فراموش کردن اصفهان است چراکه فی‌الواقع، با وجود مشکلی، هیچ فعالیت دیگری نمی‌توان انجام داد.

مزروعی ادامه داد: گفته می‌شود که اصفهان تامین‌کننده آهن و فولاد کشور است. از سوی دیگر، آب استان اصفهان را برای صنایع بزرگ و استان‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌دهند.

وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان اظهار داشت: مشکل کشاورزان و مردم اصفهان این است که از ابتدا قرار بوده اگر آبی از زاینده‌رود برداشت می‌شود، دولت با تامین بودجه برای احداث یک تونل، آن کسری آب را جبران کند. اما تاکنون یک ریال برای این تونل هزینه نشده یا اگر هم شده، هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وعده انتخاباتی هر دفعه نمایندگان اصفهان؛ ملزم کردن دولت به احداث تونل سوم

وی عنوان داشت: نماینده‌های اصفهان هم هر دفعه که انتخابات می‌شود به مردم وعده می‌دهند که از طریق ملزم کردن دولت به تامین بودجه لازم، احداث تونل سوم کوهرنگ را محقق می‌کنند تا مساله آب حل شود اما اکنون آنها در این بودجه هیچ چیزی ندیدند.

مبلغ ۵ میلیارد تومانی بخشنامه دولت برای خسارت ۴۰۰ هزار کشاورز؛ اقدامی نازیبا

این فعال محیط زیست اشاره کرد: اخیرا دولت ۵ میلیارد تومان را برای خسارت کشاورزان بخشنامه کرده است. پیشنهاد می‌کنم دولت یک کارشناس بگذارد و ببیند پرداخت خسارت ۴۰۰ هزار کشاورز آسیب دیده و بیکارشده چقدر خواهد شد؟ یک‌چنین مبلغی برای استانی مثل اصفهان که تامین کننده آب و آهن و فولاد کشور و بسیاری دیگر استان‌ها است، نادرست و نازیبا است. دولت برای مالباختگان یک صندوق ورشکسته ممکن است ۱۴ میلیارد تومان بگذارد اما برای این تعداد کشاورز چنین مبلغ اندکی کنار می‌‌گذارد.

دولت نیازهای اصلی استان اصفهان را ببیند

وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان در پایان، گفت: نمایندگان اصفهان از هر دو جناح هستند. آنها حتما در گذشته در کمیسیون‌های مختلف در رابطه با یافتن راهکاری برای مسئله آب بحث و گفتگو کرده‌ و جلساتی با نمایندگان دولت داشته‌اند اما اکنون متوجه شده‌اند که راهی جز استعفا، پیش پایشان نیست. البته قابل تصور نیست که ۱۸ نماینده یک جا استعفا بدهند و دیگر در مجلس حضور نیابند. با این حال بهترین راه‌حل برای وضع موجود این است که دولت نیازهای اصلی اصفهان را ببیند و درصدی از درآمدهای صنایع بزرگ آهن و فولاد اصفهان را برای رسیدگی به این موضوع کنار بگذارد تا نیازهای اساسی مردم را حل کند.

زاینده‌رود تونل سوم کوهرنگ حقآبه‌داران شرق و غرب اصفهان عباس مزروعی سبدانی-وکیل حقآبه‌داران شرق اصفهان لایحه بودجه ۹۸ استعفای دسته‌جمعی نمایندگان مجلس استان اصفهان مشکل آب در استان اصفهان صنایع بزرگ آهن و فولاد اصفهان بخشنامه 5 میلیاردی دولت برای خسارت به کشاورزان؛ اقدامی زشت و ناز انتقال آب زاینده‌رود به استان‌های دیگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر