کد خبر: 699521 A

با حضور نماینده کارگران انجام شد؛

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از جلسه اعضای این کمیسیون با نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت تپه برای حل مشکلات و پیگیری مطالبات آن‌ها خبر داده است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا بادامچی (نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی) درباره وضعیت کارگران معترض هفت تپه گفت: عصر دیروز (۱۳ آذر ماه) موضوع کارگران هفت تپه در کمیسیون اجتماعی بررسی شد  و گروه‌های مختلف ازجمله نماینده کارگران در این جلسه حضور داشتند.

وی ادامه داد: خوشبختانه نماینده کارگران بیانیه‌ای را خواندند که نشان از آغاز به کار مجدد بود و انشاالله با حضور مدیریت جدید، مسئولان به مسائل آنها رسیدگی کنند و مشکلاتشان حل شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در پاسخ به اینکه گروهی از کارگران دریافت دو ماه از حقوق معوقه خود را تکذیب کرده‌اند، گفت: براساس بیانیه‌ای که نماینده آنها خواند، آرامش به کارخانه و کارگران بازگشته و بناست مشکلات آنها یکی پس از دیگری حل شود. البته از ما کمک خواستند تا این مشکلات ازجمله موضوع طبقه‌بندی مشاغل، خصوصی‌سازی و نقدینگی برای آنها حل شود و مسئولان ازجمله نمایندگان سازمان خصوصی‌سازی قول‌هایی در این زمینه داد.  

وی در همین راستا تأکید کرد: بناست مشکلات آنها در کمیته‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مرتبط مطرح و پیگیری شود.

نماینده  تهران درباره اطلاعات جدید از وضعیت اسماعیل بخشی، یکی از کارگران بازداشت شده هفت تپه تصریح کرد: کمیسیون پیگیر مطالبات صنفی این کارگران است و نمایندگان هم موضوع بازداشت ایشان را دنبال می‌کنند. اعضای کمیسیون با مساعدت در کنار آنها خواهند بود تا تشنجی پیش نیاید و این مشکل هم هرچه سریع‌تر حل شود.

کارگران هفت تپه کمسیون اجتماعی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر