کد خبر: 698706 A

در اعتراض به تعویق ۱۸ ماه حقوق؛

نزدیک به ۱۰۰ کارگر پیمانی قطار شهری اهواز صبح امروز (دوشنبه ۱۲ آذر) برای سومین روز متوالی دست از کار کشیده و در کارگاه مرکزی این پروژه عمرانی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به دریافت نکردن ۱۸ ماه مزد معوقه تجمع کردند. گفته می‌شود در حال حاضر تنها کارگران بخش حراست و نگهبانی که بیش از نیمی از جمعت ۲۰۰ نفری کارگران این پروژه عمرانی را تشکیل می‌دهند، مشغول کار هستند.

معترضان می‌گویند: تعویق حقوق کارگران پروژه قطار شهری اهواز که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری کیسون  مشغول کارند، به ۱۸ ماه می‌رسد و کارفرما به دلیل کمبود منابع مالی از پرداخت آن به کارگران کوتاهی کرده است.

به گفته کارگران حاضر در تجمع، در حالی شرکت پیمانکاری کیسون به بیش از ۲۰۰ کارگر ۱۸ ماه حقوق پرداخت نکرده است که صبح امروز دو نفر از مدیران این پروژه عمرانی در جمع کارگران حاضر شده و مدعی‌ شده‌اند شرکت پیمانکاری کیسون منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق‌های عقب افتاده کارگران ندارد اما قصد دارد تا پایان ماه جاری (آذر ماه ) دو ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت کند. همچنین از کارگران خواسته شده است به اعتصاب خود پایان داده و به کارشان بازگردند.

کارگران خوزستان کارگران قطار شهری اهواز کارگران اهواز کارگران کیسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر