کد خبر: 698626 A

عزت الله یوسفیان ملا:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است که بسته‌های حمایتی باید در سه نوبت توزیع شود.

«عزت الله یوسفیان ملا» با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی با وجود کاهش نرخ ارز در هفته‌های گذشته به خانه ملت، گفت: قیمت کالاها با افزایش نرخ ارز به سرعت روند افزایشی را طی کرد اما در زمان کاهش نرخ‌ها، عکس العمل کندی را طی می‌کند.

وی افزود: البته افزایش نرخ کالاها تنها به نرخ دلار و ارز وابسته نیست؛ بلکه به میزان تولید و تقاضا وابسته است و اگر تقاضا افزایش پیدا کند و میزان تولید پاسخگو نباشد، قیمت‌ها بالا می‌رود.

نماینده آمل با اشاره به بودجه اختصاصی به بسته‌های حمایتی، بیان داشت: ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده است؛ با این حال شاهد افزایش قیمت کالاها هستیم. باید گفت بسته‌های حمایتی در دراز مدت بر روند کاهش قیمت کالاها اثر می‌گذارد.

یوسفیان ملا گفت: نباید انتظار داشت که با توزیع بسته‌های حمایتی در یک نوبت، قیمت کالاها کاهش پیدا کند، برای آنکه نرخ کالاها روند کاهشی بگیرد باید بیش از سه نوبت بسته غذایی به خانوارها تخصیص داده شود.

وی با اشاره به تاخیر دولت در توزیع بسته‌های حمایتی، اظهار داشت: توزیع بسته حمایتی به میلیون‌ها نفر ایرانی، کار بزرگی است و علت تاخیر دولت دراین زمینه حجم بالای کار، تهیه مواد غذایی و بسته‌بندی زمان بر است و حداکثر تا دو ماه دیگر بسته ها آماده می‌شود.

این نمایند مجلس تاکید کرد: توزیع بسته حمایتی به روند افزایش کالاهای اساسی توقف می‌دهد و با تکرار توزیع می‌تواند روند کاهشی را رقم بزند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: به نظر می رسد با توزیع بسته‌های حمایتی و تکرار آن بعد از ۵ ماه قیمت کالاها روند کاهشی را به خود می‌گیرد و مردم تاثیر کاهش نرخ دلار را بر روی کالاها و مواد غذایی لمس می‌کنند.

بسته های حمایتی حقوق بگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر