کد خبر: 698016 A

در مراسم تودیع و معارفه مطرح شد؛

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در زمینه شفافیت با کسی شوخی نداریم. هیچ موضوع غیرشفافی در وزارت تعاون وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در آیین تکریم و معارفه معاونان امور مجلس، حقوقی و استان‌ها، امور تعاون، روابط کار، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران که امروز شنبه دهم آذر در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد با اولتیماتوم به مدیران دارای بیش از دو شغل و پروازی تاکید کرد: در وزارت کار مدیرپروازی نخواهیم داشت و معنایی ندارد که مدیران با یک پرواز هفته‌ای یک‌بار به محل خدمت خود بروند و باید بومی‌گزینی جایگزین مدیران پروازی شود و این افراد یک‌ماه بیشتر فرصت ندارند. 

وی تاکید کرد: اگر تا پایان هفته تمامی استعفاهای  افراد دارای بیش از یک شغل به دست ما نرسد مدیران بالادستی مکلف به تعیین تکلیف هستند و اگر مدیران بالاتر با افراد دارای بیش از یک شغل برخورد نکنند با مدیربالادست برخورد می‌شود و در این زمینه شوخی‌ای وجود ندارد و برخورد می‌شود.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این پرسش که تا کی باید این موارد گفته نشود، افزود: باید بگوییم و برخورد کنیم. در موضوعات مختلف نظیر معاملات به‌ویژه معاملات داخلی باید همه موارد شفاف به عموم مردم گفته شود. 

شریعتمداری اظهار کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ مدیری برای فعالیت مدیریتی خود کیسه ندوخته بنابراین باید شفاف و روشن با مردم همه موارد را مطرح کنیم. در زمینه شایسته‌سالاری با شخصی شوخی نداریم. بنده باید انتخاب شایسته انجام دهم. استفاده از نخبگان بنیاد ملی نخبگان را در دستور کار قرار می‌دهیم. به‌کارگیری بانوان شایسته با جدیت پیگیری می‌شود. باید حتما در هیات‌مدیره‌ها از یک فرد جوان با انگیزه و دانش استفاده شود. جوانگرایی در همه عرصه‌ها باید تقویت شود. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اولویت به‌کارگیری مدیران جوان و افراد شاغل  در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. در وزارتخانه نیروهای لایقی حضور دارند و تکیه ما بر این نیروهاست و نباید افراد فکر کنند هر روز وزیری با اتوبوس می‌آید و نیروهای جدید را رأس امور می‌آورد چراکه به این ترتیب دیگر انگیزه‌ای برای کار نخواهند داشت .

شریعتمداری اضافه کرد: حتما همه معاونان مکلف هستند در مجموعه خود جوانان و بانوان شایسته را انتخاب کنند . این مسیری است که باید در سطح کشور طی کنیم . بومی گزینی بحث جدی ماست. بنده تا یک ماه آینده فرصت می‌گذارم که مدیریت پروازی برای کارهایی که باید در آن منطقه مدیریت شود تعطیل شود ، اجازه  نمی‌دهم یک واحد تولیدی با عظمتی در گوشه‌ای از کشور داشته باشیم و فردی هفته‌ای یک‌بار به آن منطقه برود و آن را مدیریت کند. چنین مدیریتی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معنایی ندارد. مدیران صندوق‌ها و معاونان باید دقت داشته باشند که ما مدیران پروازی نداریم. افراد باید در واحدهای بزرگ، تولیدی و مهم، سرکار بایستند و مدیریت کنند . باید فرد در منطقه مدیریتی خود زندگی کند و بومی‌گزینی اصل ماست. نمی‌شود با پرواز مدیریت کرد و این کار را با قوت ادامه می‌دهم.

شریعتمداری محمد شریعتمداری‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر