کد خبر: 696367 A

اعتراضات صنفی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان در شهر زنجان با وعده پیگیری مسئولان استانداری از صبح امروز سه‌شنبه (۶ آذر) خاتمه یافت و کارگران به سر کار بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در کارخانه روغن نباتی جهان اعلام کردند: از صبح امروز کارگران این واحد تولیدی به اعتراض دوازده روزه خود خاتمه دادند.

بر همین اساس؛ تمامی کارگرانی که در نوبت صبح این واحد صنعتی مشغول کار بوده‌اند، به کار سابق خود بازگشته‌ و در حال حاضر فعالیت بخش‌های مختلف این واحد صنعتی به حالت عادی بازگشته است.

کارگران تصریح کردند: تجمع ۱۲ روزه آنها درحالی امروز خاتمه یافته است که مدیرعامل کارخانه با حضور در محل استانداری زنجان وعده کرد که تقریبا هر ۱۵ روز یکبار یک ماه از مطالبات مزدی ۱۰ ماهه‌ی کارگران را پرداخت کند. در عین حال کارفرما دستور بازگشت به کار ۱۹ همکار تعدیل شده این کارخانه را صادر کرده است.

کارگران این کارخانه همچنین گفتند: مدیرعامل به مسئولان حاضر در جلسه استانداری همچنین خود را مکلف به حل مشکلات تامین مواد اولیه و سایر مشکلات کارخانه کرده است.

آنها با بیان اینکه کارگران معترض در کارخانه روغن جهان به وعده‌های کارفرما و مسئولان اعتماد کرده‌اند، افزوند: از دیگر مطالبات کارگران روغن نباتی جهان در اعتراضات اخیر؛ بازگشت به کار ۱۹ همکار اخراجی بوده که آنهم محقق شد.

به گفته آنها؛ کارگران این واحد تولیدی ۱۰ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده از کارفرما طلبکارند که ۶ ماه آن مربوط به سال جاری است و دیگر مطالبات آنها به سال ۹۶ (یک ماه) و ۹۵ (سه ماه) برمی‌گردد.

کارگران روغن نباتی جهان خاتمه تجمع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر