کد خبر: 695884 A

کارگران کارخانه روغن نباتی جهان می‌گویند: امروز دوشنبه هیچ فعالیتی در این واحد تولید آغاز نشده زیرا مشکلات کارگران همچنان به قوت خود باقی‌ست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران کارخانه «روغن نباتی جهان» امروز دوشنبه (۵ آذر ماه) گفتند: برخلاف ادعای اخیر برخی مسئولان، هیچ فعالیت تولیدی در کارخانه روغن نباتی جهان آغاز نشده و مشکلات کارگران ادامه دارد.

این کارگران تاکید کردند: حدود ۱۰ ماه مزد از کارفرما طلبکاریم و برای رسیدن به این مطالبه صنفی طی دو هفته گذشته؛ حدود ۱۲ روز مقابل ساختمان استانداری تجمع کردیم.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه «روغن نباتی جهان» که در استان زنجان واقع شده است، با یادآوری این مطلب که  کارفرما به بهانه مشکلات مالی؛ فعالیت تولیدی در این واحد را از مدتها قبل کاهش داده است، افزود: رعایت نکردن قانون کار، عدم پرداخت اضافه کار، پرداخت نشدن حق شیفت، عدم تحویل کپی قرارداد میان کارگر و کارفرما، کاهش میزان تولید، عقد قراردادهای کوتاه‌مدت یکماهه و بی‌توجهی به مشکلات کارگران از مهم‌ترین مسائلی است که  کارگران در تجمعات اخیر خواستار مطالبه آن بودند.

وی با بیان اینکه آخرین اقدام مسئولان استانداری زنجان برای پیگیری مشکلاتمان برگزاری جلسه‌ای با حضور کارفرما بوده است، افزود: این جلسه بدون حضور کارگران برگزار شد و از قرار معلوم در آن جلسه کارفرما پیشنهادات و شروط خود را برای از سر گیری فعالیت دوباره کارخانه مطرح کرده است.

این کارگر تاکید کرد: مشکلات کارگران روغن نباتی جهان همچنان باقی است و برای حل این مشکلات از شخص استاندار زنجان درخواست داریم برای شنیدن نظر ما کارگران در روزهای آینده امکان دیدار با کارگران را فراهم سازد.

کارگران روغن جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر