کد خبر: 695708 A

رئیس انجمن صنفی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان قزوین:‌

به گفته رئیس انجمن صنفی تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان استان قزوین، کمبود و افزایش غیرمتعارف قیمت مواد اولیه در این صنعت مانع از تحقق اشتغال پایدار در صنایع و واحدهای تولیدی است.

به گزارش ایلنا، حسن زارع نژاد تصریح کرد: اگر مشکل واردات مواد اولیه و تامین ارز مورد نیاز صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان فراهم شود این صنعت می‌تواند در اشتغال پایدار و مولد جامعه نقش‌آفرین باشد.

وی بیان کرد: آموزش نیروی انسانی و همکاری و هماهنگی صنعت با مراکز دانشگاهی و فنی حرفه‌ای کشور می‌تواند در راستای اشتغال‌زایی، ترویج و تربیت نخبگان مراکز دانشگاهی و فنی حرفه‌ای و اشتغالزایی در واحدهای صنعتی و تولیدی را در پی داشته باشد.

 زارع نژاد اضافه کرد: اگر خواهان رونق تولید در صنایع و واحدهای تولیدی هستیم باید شرایط رقابت یکسانی بین کالاهای داخلی و خارجی به وجود آید.

وی ضرورت اصلاح قوانین، معافیت‌های مالی و ارزش افزوده و صدور برنامه‌های متناقض در کوتاه‌مدت و دیگر مشکلات کارآفرینان را برشمرده و خواستار توجه مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های مربوطه و وزارت صنعت و معدن و تجارت، اقتصاد دارایی، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان دستگاه‌های اجتماعی و همکاری سیستم بانکی برای گذر از این دوره و ایجاداشتغال پایدار موثر توصیف کرد.

رئیس انجمن صنفی صنایع همگن نیرو محرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر