کد خبر: 694925 A

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید حقوق و دستمزد سال آینده بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، محمد حسینی (نماینده حوزه انتخابیه آشتیان، تفرش و فراهان و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تغییرات در بودجه سال ۹۸ و احتمال افزایش سطح حقوق و دستمزدها اظهار داشت: طبق حکم قانون برنامه ششم توسعه کشور، افزایش حقوق و دستمزد باید متناسب با تورم هر سال صورت گیرد، از آنجایی که تورم در سال ۹۷ از تک رقمی به ۲ رقمی رسیده است انتظار می‌رود حقوق سال آینده افزایش چشمگیری پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با این حساب باید حقوق‌های سال آینده از افزایش قابل قبولی برخوردار باشد تا حداقل قدرت خرید اقشار جامعه تغییر نکند و سطح رفاه و معیشت‌شان دست خوش تغییرات منفی نشود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس، ادامه داد: دولت برای افزایش حقوق‌های سال آینده نرخی را در نظر گرفته است، هر چند این نرخ متناسب با نرخ تورم نیست اما افزایش قابل توجهی برای حقوق‌ها و دستمزدها در نظر دارد.

وی با اشاره به نحوه افزایش حقوق‌ها در سال ۹۷ بیان داشت: در بودجه سال ۹۷ افزایش حقوق‌ها پلکانی دیده شده بود به نحوی که حقوق افراد بالا ۵ میلیون تومان افزایش پیدا نمی‌کرد و حقوق‌های دیگر تا ۲۰ درصد افزایش یافت؛ مکانیزم این افزایش نیز به این گونه بود هرکه حقوق کمتری دریافت می‌کرد، با درصد افزایش بیشتر رو به رو می‌شد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه دولت با نسخه پلکانی، حقوق‌های سال ۹۸ را افزایش می‌دهد، اظهار داشت: دولت در نظر دارد به روش پلکانی حقوق‌های سال آینده را افزایش دهد بنابراین روش در سال بعد تغییر چندانی نخواهد داشت و تنها تغییر در میزان افزایش است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: دولت در نظر دارد حقوق‌های سال آینده را بین ۲۰ تا ۲۵ درصد و به صورت پلکانی افزایش دهد، مانند سال ۹۷، حقوق اقشار پردرآمد افزایشی نخواهد داشت.

قانون برنامه ششم توسعه محمد حسینی نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق‌های سال 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر