کد خبر: 694891 A

در حمایت از کالای ایرانی سازمان بسیج کارگری خبر داد؛

به گفته علی حسین رعیتی فرد؛ ۴۵۰ هزار دانش آموز در طرح "ایران یار" برای حمایت از کار و تولید کشور شرکت و با کالای ایرانی آشنا می‌شوند.

به گزارش ایلنا، علی حسین رعیتی فرد، مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: یکی از ملزومات تقویت تولید ملی خرید محصولات تولیدکنندگان داخلی است و تشویق به مصرف محصولات با کیفیت بومی امری مهم برای ایجاد و بقای یک اقتصاد مولد است، لذا این اقدام فرهنگی باید از مدارس و دانش آموزان شروع و تقویت شود، کما اینکه تجارب مشابه مثل استفاده از کمربند ایمنی و همیار پلیس و ...  مصداق‌های بارز فرهنگسازی از دانش‌آموزان است که موفقیت آمیز بوده است.

رعیتی فرد گفت: سازمان بسیج کارگران و کارخانجات طرحی را با نام " ایران یار"  در حمایت از کالای ایرانی در هفته بسیج  آغاز می‌کند.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: ۴۵۰ هزار دانش آموز در طرح "ایران یار" برای حمایت از کار و تولید کشور، شرکت و با کالای ایرانی و ظرفیت‌های تولید آشنا می‌شوند.

وی گفت: این طرح در ۳ بخش اجرا می شود که  بخش اول ۱۶۰۰مدیرعامل و صاحبان صنایع تولیدی در مدارس برای ۴۰۰هزار دانش آموزان ایران اسلامی، سخنرانی و آنها را با کالای ایرانی و ظرفیت‌های تولیدی موجود آشنا می‌کنند تا آیندگان ما با افقی باز به تولید و اقتصاد ایران اسلامی نگاه و به چگونگی پیشرفت آن فکر کنند همچنین در بخش دوم اعزام۳۲ هزار  دانش آموز دوره متوسطه از سراسر کشور  برای بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی و آشنایی آنان با چگونگی تولید و محصولات ایرانی و نیز در بخش سوم مسابقه فرهنگی هنری ازجمله: روزنامه دیواری، عکس و عکس نوشته، نقاشی،کاریکاتور و متن ادبی (داستان، شعر ، دلنوشته )و...  بین دانش آموزان ایران اسلامی  در مقاطع مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: سازمان بسیج کارگری طرح " ایران یار " را با مشارکت سازمان بسیج دانش آموزی و سازمان بسیج فرهنگیان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: در هر استان به ۴۰ نفر از دانش آموزان برگزیده در مسابقات جوایز داده شده و تقدیر به عمل می‌آید.

سازمان بسیج کارگری آغاز طرح" ایران یار"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر