کد خبر: 693938 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از عدم پرداخت یارانه برخی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

علی دهقانی‌کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه طی جلسه کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی و مدیرعامل تامین اجتماعی مقرر شد تا علاوه بر یارانه همگانی، یارانه‌ای بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به بازنشستگان تعلق گیرد، خاطرنشان کرد: مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به خانوارهای بالای ۵ نفر تعلق می‌گیرد.

دهقانی کیا با اشاره به اینکه متاسفانه تجربه نشان داده که نمی‌توان به حرف‌های دولت اعتماد کرد، تصریح کرد: ما معتقد هستیم اینگونه مبالغ صدقه است و به دنبال آن نیستیم. ما بازنشستگان کار کرده‌ایم و پول بیمه پرداخته‌ایم و الان نیز حقمان را می‌خواهیم.

وی افزود: دولت چرا قیمت‌ها را رها کرده تا سیر سرسام‌آوری پیدا کند؟ تا بحث دستمزد را مطرح می‌کنیم، می‌گویند که تورم بالا می‌رود. از ۶۵ درصد تا ۳ برابر افزایش قیمت‌ها را داریم. دولت چگونه می‌خواهد این مقدار را در سفره کارگر جبران کند؟

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با تاکید بر اینکه دولت تلاش می‌کند ترمیم دستمزد را به صورت یکجا در افزایش دستمزد سال آینده لحاظ کند، اظهار کرد: این نوع از ترمیم دستمزد به نفع کارگران و بازنشستگان نیست. امیدواریم که نمایندگان کارگری موفق شوند تا ترمیم دستمزد هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد.

دهقانی کیا در پایان خاطرنشان کرد: بعضا می‌گویند که ترمیم دستمزد باید به صورت غیرنقدی به کارگران پرداخت شود و می‌گویند الان نمی‌توان به صورت ریالی دستمزد را افزایش داد. دو ماه و نیم قبل که نمایندگان دولت، کارفرما و کارگر در جلسه سه‌چانبه حضور داشتند، همه اذعان کردند که یک سوم قدرت خرید کارگران کاهش پیدا کرده. درحالیکه الان این کاهش به بالای ۴۵ درصد رسیده است لذا دولت باید هرچه سریع‌تر فکری اساسی در این مورد بکند وگرنه تبعات آن دامن‌گیر کشور خواهد شد.

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی مزد 97 ترمیم دستمزد یارانه بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر