کد خبر: 693573 A

حسن صادقی مطرح کرد:

رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری خواستار آزادی بی‌قید و شرط کارگران هفت تپه شده و تاکید کرد که دولت باید در نحوه واگذاری واحدهای تولیدی اصلاحاتی انجام دهد.

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اعتراضات صنفی کارگران هفت تپه، عمده مشکلات آنان را نشات گرفته از سیاست‌های غلط خصوصی‌سازی دانست.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دچار حرکاتی غیرمتعارف در واگذاری‌ها هستیم، گفت: نه تنها کارگران نیشکر هفت تپه نقشی در مشکلات امروز نداشتند بلکه آنان به نوبه خود قربانی منافع و اشتباهات واگذارکنندگان شده‌اند.

وی افزود: این کارگران راهی به جز به خیابان آمدن ندارند و وظیفه دستگاه‌های اجرایی است که این شرکت را از کسانی که اهلیت‌شان ثابت نشده بگیرند و به دولت بازگردانند. تنها راه‌حل مشکلات این واحد و کارگران، همین است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تاکید بر اینکه ما در کنار کارگران هفت تپه ایستاده‌ایم و از آنان حمایت می‌کنیم، اظهار کرد: ما خواستار آزادی بدون قید و شرط دستگیرشدگان هفت تپه هستیم. کدام قانون گفته است که به‌جای پرداخت معوقات کارگران باید آنان را زندانی کرد؟

وی با تاکید بر اینکه کارگران هفت تپه نه مزاحمتی ایجاد کرده‌اند و نه خلاف قانون اقدام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آنان صرفا به دنبال حقوق اولیه خود بوده‌اند. اصل 27 قانون اساسی نیز این حق را به رسمیت شناخته است؛ لذا باید هر چه زودتر کارگران بازداشتی آزاد شوند و نحوه واگذاری واحدهای تولیدی و سیاستگذاری در این خصوص اصلاح شود.

خصوصی سازی حسن صادقی کارگران نیشکر هفت تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر