کد خبر: 692558 A

یادداشت وزیر کار به مناسبت درگذشت مدیرعامل و معاون حقوقی سازمان تامین اجتماعی:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن گرامیداشت یاد مدیرعامل و معاون حقوقی سازمان تامین اجتماعی، در یادداشت خود نوشت: توجه به این نکته که تنها ساعتی قبل از حادثه، نوربخش عزیز با چهره‌ای خندان کلنگ احداث درمانگاه تخصصى علی‌آباد را بر زمین زده بود به ما می‌گوید اگر جز با هدف خدمت به مردم قدم برداریم زیان خواهیم کرد. واقعیت این است که ما از لحظه دیگر خود بی‌خبریم. این دو برادر بزرگوار این‌طور زندگی کردند و برای خدمت سر از پا نشناختند.

به گزارش ایلنا، در پی درگذشت جانسوز سیدمحمدتقی نوربخش (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) و عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی) در پی حادثه تصادف عصر پنج‌شنبه در جاده گرگان-کردکوی، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در یادداشتی به یاد و خاطره و زحمات این دو بزرگوار از دست رفته، پرداخته است:

تصادف دلخراش محور گرگان-کردکوی که منجر به درگذشت غمبار و دردناک دو مدیر عالى صدیق، شریف، پاک‌دست، پرتلاش و سختکوش، زنده‌یادان دکتر نوربخش و تاج‌الدین شد، غمی جانکاه بر دل‌ها نشاند. حقیقت این است که گویى تقدیر بر این بود تا همه‌چیز جور شود تا در آن لحظه در آن دوراهی باشیم تا فرشته مرگ، آن دو عزیز را در آغوش گرفته، و از ما برگیرد. توجه به این نکته که تنها ساعتی قبل از حادثه، نوربخش عزیز با چهره‌ای خندان کلنگ احداث درمانگاه تخصصى علی‌آباد را بر زمین زده بود به ما می‌گوید اگر جز با هدف خدمت به مردم قدم برداریم زیان خواهیم کرد. واقعیت این است که ما از لحظه دیگر خود بی‌خبریم. این دو برادر بزرگوار این‌طور زندگی کردند و برای خدمت سر از پا نشناختند.

تأمین اجتماعی، سازمانی است که بیش از نیمی از مردم ایران به نوعی برای تأمین معاش و سایر خدمات با آن در ارتباط هستند. ٧٧ بیمارستان و بیش از ۳۰۰ درمانگاه می‌بایستی مدیریت شده، و خدمات بیمه‌ای باید ارائه گردند؛ آن هم در شرایط مشکل فعلی. یک ویژگی مهم نوربخش خستگی‌ناپذیری او بود. هرگز در اداره این مجموعه عظیم از خستگی ننالید. برای من سخت است که در آغاز کار به‌عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شاهد از دست رفتن چنین سرمایه‌های مدیریتی عظیمی باشم. این حادثه اما، باید برای همه یک درس عبرت باشد. مرگ از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است و بازگویى این نکته؛ یک حقیقت است که فرصت خدمت به مردم بسیار اندک می‌باشد. این مردم شایسته خدمت هستند و همواره با انقلاب بوده‌، و همه‌چیز خود را فدای انقلاب کرده‌اند. بنابراین، باید فرصت خدمت را غنیمت شمرده، و صادقانه، امانتدارانه و با چشم و دست پاک به آنها خدمت کنیم.

وقتی در ابتدای تصدی مسئولیت در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از سازمان تأمین اجتماعی بازدید کردم، بر سه‌جانبه‌گرایی، اصلاحات ساختاری در ارکان آن مثل احیای شورای عالی تأمین‌اجتماعی، بازگشت به الزامات قانون نظام جامع تأمین‌ اجتماعی و یکپارچه‌سازی همه توانمندی‌های حوزه تأمین‌ اجتماعی در کشور و تلاش برای تأمین منابع کافی برای حل مشکلات اجتماعی کشور در حوزه‌هایی که به ما مربوط است و مسئولیت داریم، و بر واگذاری دارایی‌های غیرمولد خود در شستا و سایر صندوق‌ها و کاهش مدیریت در بنگاه‌ها تا حد تکالیف و ضرورت‌ها، اشاره و تاکید داشتم. مرحوم نوربخش بلافاصله پس‌ از پایان جلسه در تماسی تلفنی ضمن تشکر از حمایت‌های صورت گرفته، همراهی همه‌جانبه خود را برای پیشبرد این موارد اعلام کرد. گرد آمدن عاشقانه مردم در گرگان و تهران برای بدرقه این دو مدیر عزیز نشان می‌دهد که خداوند متعال این دو تازه درگذشته ما را دوست دارد. عشق و علاقه زیادی بین این شهیدان راه خدمت به مردم و مجموعه خدمتگزاری در ایران وجود دارد. این دو عزیز شب جمعه و مصادف با شب شهادت امام حسن عسکری(ع) به لقای حق رفتند که همه این‌ها نشانگر فضیلتی است بزرگ و متکى به خدماتى خالصانه و خداپسندانه. این دنیا فانی است و اگر جز با هدف خدمت به مردم کار کنیم نتیجه نهایى خسران عظیم و غیرقابل جبرانى براى همه ما خواهد داشت.

محمد شریعتمداری-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیدتقی نوربخش-مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عبدالرحمان تاج‌الدین-معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر