کد خبر: 691657 A

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت پیش بینی فضاهایی برای سکونت کارگران بی سرپناه بازار تهران گفت: شورای شهر، خیرین و معتمدین بازار با تشکیلNGOهایی نسبت به ساماندهی و شناسه‌دار کردن کارگران اقدام کنند.

به گزارش ایلنا، حسن لطفی (نماینده حوزه انتخابیه رزن، عضو فراکسیون امید و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم پیش بینی فضاهایی در بازار تهران برای کارگران بی سرپناه در فصل سرما، گفت: شهردار تهران باید برای سکونت کارگران بازار چاره‌اندیشی کند تا جان آنها در فصل سرما در معرض تهدید قرار نگیرد.

ضرورت پیش‌بینی فضاهایی در بازار برای سکونت و اسکان کارگران بی سرپناه

نماینده مردم رزن در مجلس، افزود: در دیداری که با رهبر حزب جامعه کارگری چین در سفر به این کشور داشتیم مطرح کرد که خانه کارگر مجتمع‌های مسکونی متعددی در شهرها برای اسکان کارگران تعبیه کرده و اغلب کارگران نیز دارای کد شناسایی هستند.

زیرساخت های لازم برای سکونت کارگران فراهم نیست

وی گفت: حزب کارگر چین مکلف است تا زمانی که کارگران مشغول کار هستند غذای گرم و سرپناه برای آنها تامین کنند اما متاسفانه در ایران زیرساخت‌های لازم برای سکونت کارگران فراهم نیست و  حتی هنوز مشخص نیست چه افرادی در بازار تهران مشغول کار بوده و چه دستگاهی متولی ساماندهی آنها هستند.

وی ادامه داد: حزب کارگر چین مکلف است تا زمانی که کارگران مشغول کار هستند غذای گرم و سرپناه برای آنها تامین کند اما متاسفانه در ایران زیرساخت‌های لازم برای سکونت کارگران فراهم نیست و حتی هنوز مشخص نیست چه افرادی در بازار تهران مشغول کار بوده و چه دستگاهی متولی ساماندهی آنها هستند.

کارگران بازار تهران متولی و کد شناسایی ندارند

عضو فراکسیون امید مجلس، با یادآوری اینکه کارگران بازار متولی ندارند، گفت: البته در کنار نبود متولی، کارگران کد شناسایی هم ندارند.

این نماینده مردم در مجلس، با تاکید بر لزوم ساماندهی و تعیین متولی برای کارگران بازار پایتخت، ادامه داد: تعیین متولی و ساماندهی، بهبود وضعیت کارگران را به دنبال دارد و منجر به تعیین تکلیف بیمه آنها می‌شود.

لطفی افزود: البته با ساماندهی کارگران اطمینان خاطر مردم و شهروندان نیز حاصل می‌شود و باعث تقویت اعتماد مردم به کارگران می‌شود.

نسبت به ساماندهی و شناسه‌دار کردن کارگران اقدام شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در پایان با بیان اینکه شورای شهر، خیرین و معتمدین بازار تهران باید با تشکیلNGOهایی نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام کنند، تصریح کرد: با این اقدام آمار جامعی از این افراد به دست می‌آید و از سویی حمایت نسبی دولت و اطمینان مردم نیز جلب می‌شود.

اسکان کارگران حسن لطفی-نماینده رزن در مجلس کارگران بی‌سرپناه حزب جامعه کارگری چین کارگران بازار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر