کد خبر: 691597 A

بهروز کریمی:

به منظور رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای، تفاهم‌نامه‌ای میان مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایران، خدمات درمانی نیروهای مسلح و کمیته امداد منعقد شد.

به گزارش ایلنا، «بهروز کریمی» با اشاره به اجرای طرح رفع هم‌پوشانی دفاتر درمانی سازمان‌های بیمه‌گر پایه گفت: به همین منظور تفاهم نامه‌ای میان مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایران، خدمات درمانی نیروهای مسلح و کمیته امداد منعقد شد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۷.۴ میلیون نفر به عنوان بیمه شده اصلی و مستمری بگیر و نزدیک به ۲۵ میلیون نفر به عنوان افراد خانواده آنان دارای دفترچه بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند و از خدمات درمانی این سازمان در مراکز ملکی و یا طرف قرارداد و حتی غیر طرف قرارداد استفاده می کنند.

وی افزود: گروهی از افراد تبعی بیمه‌شدگان، خود راساً در مراکز دولتی اشتغال به‌کار داشته و در سایر صندوق‌های بازنشستگی بیمه‌پرداز هستند و علاوه بر استفاده از دفترچه‌های بیمه سلامت از دفترچه‌های سازمان تامین اجتماعی نیز بهره‌مند هستند.

کریمی گفت: به عنوان نمونه بیمه شده‌ای که در یک کارگاه خصوصی اشتغال به‌کار دارد ، برای همسر و فرزندان خود نیز دفترچه‌های درمانی دریافت کرده در حالی که همسر وی خود در آموزش و پرورش معلم است و تحت پوشش بیمه سلامت و دارای دفترچه بیمه جداگانه‌ای است.

وی اظهار داشت: از این نوع هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای بین صندوق‌های بازنشستگی وجود دارد که به منظور توزیع عادلانه امکانات و توسعه پوشش بیمه به سایر اقشار محروم از خدمات درمانی، قوانینی وضع و بر اساس آن توافقنامه‌ای فی ما بین روسای سازمان‌های بیمه‌گر پایه منعقد شد که این هم‌پوشانی‌ها بر اساس قوانین مربوطه برطرف شوند.

مدیر کل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت: دستگاه‌های متولی با تبادلِ اطلاعاتِ تمامی افرادی که بطور همزمان از دو یا چند پوشش بیمه ای استفاده می‌کنند را شناسایی و بر اساس استحقاق و به مرور پوشش‌های اضافی را حذف می کنند.

کریمی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی هم با دقت لازم همپوشانی‌های مربوط به این سازمان را بر طرف کرده و جهت اطلاع رسانی به بیمه‌شدگان اصلی، پیامکی نیز در این خصوص به افرادی که شماره تلفن همراه خود را ارائه کرده و این شماره در حال حاضر معتبر است نیز ارسال می کند.

رفع هم پوشانی دقترچه های بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر