کد خبر: 691357 A

کارگران کارخانه روغن نباتی جهان نسبت به مشخص نبودن وضعیت مطالبات معوقه خود اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی منابع کارگری گفتند: از روز گذشته (۲۱ آبان ماه) تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان با همراهی برخی کارگران تعدیل شده‌، برای وصول مطالبات معوقه خود مقابل استانداری زنجان دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

یکی از این کارگران به خبرنگار ما گفت: اعتراض امروز مربوط به تعدادی از کارگران شاغل و تعدیل شده در این واحد تولیدی است. آنها از بی‌توجهی کارفرما به پرداخت مطالباتشان گلایه دارند.

به ادعای وی؛ کارگران این واحد تولیدی ۱۰ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده از کارفرما طلبکارند که ۶ ماه آن مربوط به سال جاری است و دیگر مطالبات آنها به سال ۹۶ (یک ماه) و ۹۵ (سه ماه) برمی‌گردد.

این کارگر گفت: بخش دیگری از اعتراضات کارگران ناشی از مشخص نبودن وضعیت تولید در کارخانه است.

به گفته وی؛ کارخانه برای رونق تولید از خود اشتیاقی نشان نمی‌دهد و با تعدیل برخی کارگران واحد تصفیه، تولید روغن را متوقف کرده است.

طبق اظهارات وی؛ در کارخانه روغن نباتی جهان زمانی بیش از ۵۰۰ نیروی کارگری دائم و قرارداد موقت کار می‌کردند اما بعد از تغییر مدیریت، مشکلات کارخانه با کاهش امنیت شغلی کارگران آغاز و به تدریج از تعداد کارگران کاسته شد.

رعایت نکردن قانون کار، عدم پرداخت اضافه کار، پرداخت نشدن حق شیفت، عدم تحویل کپی قرارداد میان کارگر و کارفرما، کاهش میزان تولید، عقد قراردادهای کوتاه‌مدت یکماهه و بی‌توجهی به مشکلات کارگران از مهم‌ترین مسائلی است که توسط کارگران به آن اعتراض دارند.

 کارخانه روغن نباتی جهان یکی از کارخانجات مطرح کشور در حوزه تولید انواع روغن نباتی است.

کارگران زنجان کارگران روغن نباتی جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر