کد خبر: 686398 A

جزئیات بیشتر از حادثه انفجار تانکر قیر در گنبد:

در حادثه انفجار تانکر قیر در گنبد، وضعیت فردی که دچار بیشترین سوختگی شده، بسیار نگران‌کننده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته حادثه انفجاری در شهرک صنعتی گنبد رخ داد که موجب مصدومیت سوختگی سه تن از کارگران (۹۰ درصد، ۷۵ درصد و ۱۰ درصد) شد. به گفته مجید ایگدری (رییس اورژانس گنبد کاووس) این افراد ابتدا با اورژانس به بیمارستان شهید مطهری گنبد کاووس و سپس برای مداوای بهتر به بخش سوختگی بیمارستان ۵ آذر گرگان انتقال داده شدند. گفتنی است فردی که دچار سوختگی ۱۰ درصد شده بود، در همان عصر روز حادثه از بیمارستان مرخص شد.

در همین رابطه، علی فارسیانی (مسئول امور خانه کارگر در شرق استان گلستان) ضمن تایید خبر حادثه، به خبرنگار ایلنا گفت: این حادثه در شرکت «پاسارگاد عایق پارس» که یک شرکت تولیدکننده عایق رطوبتی است، رخ داده است.

غلامرضا طالبا (دبیر اجرایی خانه کارگر استان گلستان) نیز، در رابطه با حادثه مذکور اظهار داشت: طبق صحبتی که با بازرس اداره کار گنبد داشته‌ایم در شرکت پاسارگاد عایق پارس، یک تانکر قیر (خالی) آسیب دیده بوده که امکان نشت کردن از آن وجود داشته است. دو نفر از کارگران برای تعمیر و بستن امکان نشت از تانکر، اقدام به جوشکاری آن از داخل می‌کنند که به خاطر گاز و حرارت بالای موجود در آن، انفجار شدیدی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در این حادثه دو کارگری که در داخل تانکر بوده‌اند، دچار سوختگی ۷۰ درصد و ۹۰ درصد می‌شوند. یک نفر دیگر از کارگران نیز که به قصد کمک به همکارانش رفته بود، دچار سوختگی ۱۰ درصد شد.

وی گفت: طی گفتگویی که بازرسان اداره کار استان گلستان داشتم، از آنها خواستم که جهت بررسی ابعاد و جزییات این اتفاق  به محل حادثه رجوع کنند.

در همین رابطه نیز، یکی از منابع محلی ایلنا خبر داد فردی که دچار سوختگی ۹۰ درصد شده، در وضعیت بسیار وخیم و نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد.

وی ۳۲ ساله و «احمد خمبر» نام دارد. فرد دچار ۷۵ درصد سوختگی نیز، «علی داودی» و ۳۲ ساله است.    

غلامرضا طالبا مجید ایگدری اورژانس گنبد کاووس بیمارستان شهید مطهری گنبد کاووس بیمارستان 5 آذر گرگان شرکت پاسارگاد عایق پارس علی فارسیانی احمد خمبر-کارگر دچار 90 درصد سوختگی در حادثه شهرک صنعتی گنبد علی داودی-کارگر دچار 75 درصد سوختگی در حادثه شهرک صنعتی گنبد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر