کد خبر: 686335 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

کارگران کارخانه رنگ‌ سازی «پارس پامچال»واقع در شهر صنعتی قزوین ۷ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علاوه بر تأخیر ۷ ماهه در پرداخت حقوق کارگران، ۱۵ نفر از کارگران «پارس پامچال» از دو ماه پیش بیکار شده‌ و از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

به گفته‌ی کارگران، تعداد نیروی کار باقی مانده در این واحد تولید کننده انواع رنگ، پوشش‌های صنعتی و مواد اولیه شیمیایی اکنون به کمتر از۳۵ نفر رسیده است.

یکی از کارگران قدیمی کارخانه «پارس پامچال»  نیز دلیل پرداخت نشدن ۷ماه حقوق به کارگران را کمبود منابع مالی عنوان کرد.

او با بیان اینکه با این وضعیت همه ما از بابت آینده وضعیت شغلی خود نگران هستیم درباره مشکلات کارخانه گفت: عمده‌ترین مشکلات این واحد تولیدی، عدم حمایت مسئولان دولتی از ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدات این کارخانه است.

این کارگر رسمی ضمن اشاره به وضعیت بحرانی این واحد تولید کننده انواع رنگ ورزین اظهار داشت: بخش رنگ سازی کارخانه « پارس پامچال» با وجود آنکه سفارش و فروش خوبی دارد اما در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات، تولید آن به حداقل رسیده است این در حالیست که  واحد رزین سازی این کارخانه از حدودا ده روز پیش فعالیت تولیدی خود را از سر گرفته ورونق داشته است.

وی در ادامه درباره مطالبات مزدی خود وهمکارانش اضافه کرد؛ آخرین حقوقی که کارگران این کارخانه دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد اسفند ماه سال ۹۶ است که حدودا ۱۰ رو پیش کارفرما آن را به حساب کارگران واریز کرد.

طبق اظهارات این کارگر، پیش از این بخش دیگری از مشکلات این واحد مربوط به تعویق در پرداخت حق بیمه  کارگران به تامین اجتماعی بود که در حال حاضر این مشکل کارگران مرتفع شده است.

او در خاتمه با بیان اینکه کارفرما وعده داده حداقل بخشی از مطالبات مزدی‌مان را با رونق گرفتن بخشی از فعالیت تولیدی کارخانه بپردازد، افزود: در عین حال کارگران پارس پامچال انتظار دارند کارفرما برای توسعه فعالیت کارخانه همکاران تعدیلی آنها را به کار سابقشان بازگرداند.

کارگران قزوین کارگران پارس پامچال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر