کد خبر: 685566 A

یک فعال صنفی روزنامه‌نگاران:

بازرس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان قزوین گفت: بیمه تامین اجتماعی خبرنگاران، معیشت، امنیت شغلی و حضور نمایندگان انجمن صنفی در هیات‌های تشخیص حل اختلاف، مهم‌ترین موضوعات و دغدغه‌های این روزهای ما است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمرتضی نصری (بازرس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان قزوین)  در ارتباط با دغدغه‌های این روزهای روزنامه‌نگاران در استان قزوین که تا حد زیادی مشترک با دیگر فعالان این عرصه در کل کشور است، گفت: اکنون دغدغه بسیار مهم انجمن ما، بیمه خبرنگاران است. جهت پیگیری این مساله، طی روزهای اخیر، ما جلساتی با استاندار قزوین، و همچنین طاهرخانی و  زرآبادی (نمایندگان مردم  استان در مجلس) داشته‌ایم. افراد یادشده در راستای تحقق این امر، پیگیری‌ها و رایزنی‌های بسیار داشته‌اند. اغراق نیست گفتن اینکه امروزه یکی از بزرگ‌ترین عوامل نگرانی و استرس برای خبرنگاران، مساله بیمه تامین اجتماعی آنها است.

وی افزود: در کنار این مساله، موضوع دیگری که خبرنگار در زندگی روزمره با آن مواجه است، چالش‌های معیشتی است. جای تاسف دارد که بسیاری از مدیران مسئول رسانه‌های جمعی، حاضر به استخدام خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به شکل رسمی نیستند. این مساله به طور طبیعی، فعالِ عرصه خبر و رسانه را با عدم امنیت شغلی و متعاقباً بی‌ثباتی درآمدی مواجه می‌سازد.

نصری ادامه داد: به دنبال این هستیم که اگر مدیرمسئولی از خبرنگار شکایت کند ما به‌عنوان کسانی که حافظ منافع اعضای این صنف هستیم، در  هیات‌های تشخیص و حل اختلاف شرکت کنیم و کمک کنیم رایی که قرار است صادر شود، منصفانه و آگاهانه باشد.

وی اظهار داشت: انجمن ما حدود دوسال و نیم است که تشکیل شده است. از بین ده استانی که انجمن در آن شکل گرفته، ما دومین استانی هستیم که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در آن بنیان گرفته. ما عمدتاً به دنبال معیشت اعضای انجمن و برپایی برنامه‌های مناسب تفریحی برای آنها هستیم تا روحیه نشاط و سرزندگی را در آنها تقویت کنیم. به علاوه، پیگیر استیفای حقوق اعضایمان از طریق مبادی قانونی مرتبط از قبیل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل تامین اجتماعی و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قزوین هستیم.            

بیمه خبرنگاران انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان قزوین سید مرتضی نصری عدم امنیت شغلی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر