کد خبر: 682226 A

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: با مشخص شدن شکل و شرایط بسته حمایتی دولت از اقشار آسیب پذیر، بازنشستگانی که زیر سه میلیون حقوق دریافت می‌کنند نیز بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، جمشید تقی‌‌‌زاده در نشست با روسای کانون‌های بازنشستگی استان اصفهان با قدردانی از فعالیت و خدمات ارزشمند، دلسوزانه و تلاش‌‌های علی ربیعی وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت فقرزدایی در جامعه و انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست این وزارتخانه گفت: در حال حاضر ۵۱ درصد مراجعات مردم استان به دستگاه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این وزارت بسیار کلیدی و حساس است.

وی ادامه داد: در جلسات هماهنگی شورای رفاه در استانها، مدیران مجموعه باید به صورت پایلوت کار توسعه استان را با همفکری هم انجام دهند تا به مردم و ارباب رجوع خدمات ویژه ای ارایه شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: صندوق بازنشستگی کشوری ماهانه سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به یک میلیون و چهارصد هزار نفر بازنشسته حقوق پرداخت می‌‌‌کند و این در حالی است که در یکسال و نیم آینده ۵۵۰ هزار نفر نیز به جمعیت تحت پوشش افزوده خواهند شد.

تقی‌زاده از راه‌‌اندازی و ساماندهی سیستم جامع شاغلین خبر داد و اظهار داشت: تلاش ما این است که دو مرحله بازنشستگان و شاغلان را به موازات هم پیش ببریم. باور ما همیشه این بوده که در بحران‌‌ها بهترین تصمیمات گرفته شود و گره‌‌گشا باشد و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست جمهوری این اتفاق با کیاست و درایت مدیران پیش خواهد رفت.

وی اضافه کرد: این صندوق به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر خدمات می‌دهد، از مهم‌ترین اعضای نظام رفاه و تامین اجتماعی کشور و دومین مرکز اقتصادی و بیمه‌ای کشور است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: این صندوق در بخش اقتصادی پنج هلدینگ زیرمجموعه دارد. بیشترین تاثیرگذاری در بخش فولاد، صنعت نفت کشور و گردشگری کشور است. صندوق بازنشستگی کشوری موقعیت ویژه‌‌ای دارد به نحوی که هم در فضای اجتماعی و هم اقتصادی کشور تاثیرگذار است.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه تسهیلات وام ضروری با اعتبار دو هزار میلیارد تومان برای ۴۰۰ هزار بازنشسته زیرپوشش فراهم شده است، تصریح کرد: تا آخر اسفند ماه امسال حدود ۲۰۰ هزار بازنشسته وام خود را دریافت خواهند کرد. همچنین، افزایش سفرهای سیاحتی و زیارتی و تغییردر ساختار بیمه ای  اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف صندوق برقراری تعادل بین منابع و مصارف است، خاطرنشان کرد: در کنار مدرسه‌‌سازی که از اقدامات خوب دولت و خیرین در بخش خصوصی است، پیشنهاد می‌کنم با توجه به افزایش تعداد سالمندان توسعه و ساخت خانه‌های سالمندی و بازنشستگی در دستور کار قرارگیرد و از خیرین دعوت می‌کنم در این اقدام پسندیده و خداپسند پیشقدم شوند. با هم بودن برای خدمت به مردمی که شایسته خدمت هستند بیشتر از قبل باید مورد توجه قرار گیرد.

در سفر مدیرعامل صندوق بازنشستگی به اصفهان کلنگ ساخت چهل و نهمین خانه امید در این شهر به زمین زده شد.

صندوق بازنشستگی کشوری جمشید تقی‌زاده جمشید تقی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر