کد خبر: 680266 A

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت فنی و حرفه‌ای:

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت فنی و حرفه‌ای از توزیع کارت ورود به جلسه‌ی پنجمین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت در ۲۳ مهر خبر داد.

رضا باجولوند (معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت فنی و حرفه‌ای) در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: توزیع کارت ورود به جلسه پنجمین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش  و... در سال ۱۳۹۷ از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، ۲۳ مهر آغاز و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ۲۵ مهر ماه سال جاری ادامه می یابد.

وی با اعلام این خبر گفت: پنجمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و... و پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه بیست و هفتم ماه سال جاری برگزار می‌شود.

رضا باجولوند گفت: ۶۱ هزار و ۴۲۵ نفر در پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۱۳۹۷ در یک هزار و ۳۴۶ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۵ هزار و ۶۴۷ نفر مرد و ۲۵ هزار و ۷۷۸ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.

وی ادامه داد: ۱۴ هزار و ۳۳ نفر مرد در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان در ۶۰ استاندارد آموزشی که در مورخ بیست و هفتم مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در ادامه گفت: ۳ هزار و ۸۳۳ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنایع دستی، فرش و نان و ...در ۹۹ استاندارد آموزشی که در بیست و هفتم مهر ماه سال جاری برگزار می شود، ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۵۳ نفر مرد و ۳ هزار و ۲۸۰ نفر زن هستند.

وی افزود: مرحله کتبی پنجمین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و... ) در ۱۵۹ استاندارد آموزشی و همچنین پنجمین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۳۴۶ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه بیست و هفتم مهر ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

باجولوند در خصوص مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش‌های صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و...) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون‌های مذکور ثبت نام کرده‌اند، باید از بیست و سوم تا بیست و پنجم مهر ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیان شرکت در پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۱۳۹۷ (کارآموزان بخش‌های دولتی و آموزشگاه‌های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده‌اند، از بیست و سوم تا بیست و پنجم مهر ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com  و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

رضا باجولوند گفت: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان‌ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه‌های تعیین شده مراجعه نمایند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.

سازمان فنی و حرفه ای رضا باجولوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر