کد خبر: 678756 A

در دو حادثه جداگانه، دو محیط‌بان در مناطق حفاظت شده «آبدانان» ایلام و «خرم بیدی» فارس حین انجام کار محیط‌بانی مصدوم شدند.

به گزارش ایلنا، طی یک هفته گذشته در دو حادثه جداگانه، دو محیط‌بان در مناطق حفاظت شده «آبدانان» ایلام و «خرم بید» فارس حین انجام کار محیط بانی با سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شدند.

در حادثه اول که روز چهارشنبه (۱۰ مهرماه) در منطقه محیط‌بانی خرم بید فارس رخ داد، یک محیط‌بان بنام «شاکری» حین انجام کار محیط‌بانی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده خرم بید از ارتفاع سقوط می‌کند.

در این رابطه داریوش غلامی (رئیس اداره محیط زیست خرم بید) گفته است: این محیط‌بان پس از حادثه به سرعت، به بیمارستان ولیعصر صفاشهر منتقل و پس از تشخیص شکستگی در مفصل ران پای راست، همان شب به بیمارستان امام خمینی آباده اعزام شد.

به گفته وی، با پیگیری‌های انجام شده پس از انجام مقدمات عمل، محیط‌بان مصدوم در  روز شنبه (۱۴ مهر ماه) مورد عمل جراحی قرار گرفته و در حال حاضر حال عمومی وی رضایتبخش است.

اما در حادثه دیگر که زمان آن به صبح روز دوشنبه (۱۶ مهر ماه) مربوط می‌شود، محیط‌بان دیگری بنام «حسن قنبری‌نیا» حین محیط‌بانی در منطقه حفاظت شده ارتفاعات کبیرکوه در شهرستان آبدانان استان ایلام دچار سانحه سقوط از ارتفاع و آسیب‌دیدگی شد.

از قرار معلوم گروه‌های امدادی به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه، با اورژانس هوایی مستقر در ایلام، محیط‌بان مصدوم را به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

636747675501209383

حوادث کار ایلام حوادث کار فارس حوادث محیط زیست مصدوم شدن دو محیط بان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر