کد خبر: 678089 A

منابع کارگری در معدن ذغال سنگ پرورده طبس، از مرگ یک معدنچی در اثر ریزش زغال سنگ خبر دادند.

یک منبع کارگری با اعلام خبر درگذشت یک کارگر ذغال‌سنگ به خبرنگار ایلنا گفت: شب گذشته ریزش تونل پیشروی در اسلوپ ۳ معدن یک پروده طبس منجر به مرگ یکی از کارگران پیمانکاری شد.

وی افزود: این ریزش به دلیل ایجاد حفره گازی صورت گرفته که در نتیجه آن مقداری ذغال سنگ روی کارگر حادثه‌دیده ریزش کرده است.

به گفته کارگران، همکار فوت شده‌شان «عبدالله رسولی» نام دارد و تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «الماس مته شرق» در این واحد معدنی مشغول کار بوده است.

رمضان کریتی‌ثانی (مدیرعامل شرکت ذغال سنگ پروده طبس) با تایید این خبر گفت: در این حادثه که شب گذشته در معدن شماره یک ذغال‌سنگ طبس در یکی از قسمت‌های زیرمجموعه پیمانکار رخ داد، به علت رانش ذغال ناشی از آزاد شدن گاز پشت توده زغال یک نفر جان باخت.

کریتی افزود: در این حادثه توده ذغال حرکت می‌کند و آقای رسولی کارشناس معدن و سوپروایزر شیفت که اهل شهرستان طبس بود، زیر آوار ذغال گرفتار و دچار خفگی شد و علیرغم انجام عملیات امدادی فوت کرد.

وی گفت: معدن مذکور مکانیزه است و در بازدید از محل مشخص شد همه نکات و تمهیدات ایمنی رعایت شده بود و هیچ نقطه ضعف ایمنی مشاهده نشد و علت حادثه آزاد شدن توده گاز پشت ذغال بوده که باعث حرکت ذغال شده است.

حوادث کار معدن معدن پرورده طبس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر