کد خبر: 675125 A

برخی منابع کارگری در کارخانه تولی‌پرس از ممانعت کارفرمای این واحد در مقابل ورود ۶ نفراز کارگران قراردادی به محل کار خود خبر دادند.

کارگران شاغل در کارخانه تولی‌پرس به خبرنگار ایلنا گفتند: به دستور کارفرما از روز شنبه، ۶ نفر از همکارانمان از حضور در محل کارشان منع شده‌اند.

همکاران کارگران اخراجی تولی‌پرس اعلام کردند: کارفرما به دلیل عدم نیاز، از روز هفتم مهرماه؛ این کارگران را بیکار کرده است اما در واقع ممنوعیت حضور این شش نفر به محل کار پس از آن اتفاق افتاد که آنها  طی هفته‌های گذشته پیگیر مطالبات مزدی خود و مشکلات به وجود آمده در محل کار خود بودند.

همچنین کارگران تولی‌پرس مدعی شدند: همکاران اخراجی آنها از جانب مدیریت مجموعه با برپایی اعتراضات صنفی روزهای اخیر این مجموعه مرتبط تشخیص داده‌ شده‌اند.

برپایه این اظهارات، ۶ کارگر موردنظر بین ۱۵ تا۱۹ سال سابقه کار دارند و همگی به دلیل آنکه از نظر سن و سابقه در آستانه بازنشستگی قرار دارند، خواهان بازگشت به کار قبلی خود هستند.

به گفته آنان، کارگران تولی‌پرس تقریبا از ابتدای سال جاری هر چند روز یکبار در اعتراض به معوقات مزدی و بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود در این واحد تولیدی دست از کار کشیده و تولید را متوقف کرده‌اند.

گفتنی است خبرنگار ایلنا درپاسخ به ادعای کارگران تلاش کرد با مدیر عامل شرکت تولی پرس تماس بگیرد که مسئول دفتر ایشان در پاسخ گفت که آقای مدیرعامل وقت ندارندو ایشان گفته شمامی توانید در این رابطه با مسئولان دفتر مرکزی ( هلدینگ داروگر )صحبت کنید.

کارگران تولی پرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر