کد خبر: 674699 A

در دو حادثه جداگانه، پنج کارگر در اصفهان و کاشان حین انجام کار در چاه فاضلاب کشته و زخمی شدند.

به گزارش ایلنا، در حادثه اول که روز گذشته (۸ مهر ماه) در شهرستان مبارکه اصفهان بخش دیزیچه رخ داد، چهار کارگر حین کار پاکسازی و تعمیر چاه فاضلاب شرکت سیمان سپاهان بر اثر گاز گرفتگی دچار مسمومیت شدند که در نهایت یکی از کارگران جان خود را از دست داد.

غفور راستین (رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ) امروز (دوشنبه 8 مهر ماه) درباره جزئیات این حادثه گفته است: روز گذشته چهار کارگر برای تعمیر و پاکسازی چاه فاضلاب شرکت سیمان سپاهان واقع در بخش دیزیچه شهرستان مبارکه اقدام کرده بودند که مسمومیت ناشی از گاز گرفتگی جان یکی از کارگران را گرفت و سه نفر دیگر که وضعیت مطلوبی نداشتند برای مداوا به بیمارستان محمد رسول‌اله شهرستان مبارکه انتقال داده شدند.

در حادثه دیگری که زمان آن به دیروز مربوط می‌شود، کارگری حین کندن چاه در خیابان آیت‌الله سعیدی کاشان بر اثر ریزش چاه فاضلاب مجاور جان خود را از دست داد.

روح الله فدایی (مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان) درباره این حادثه که در یک منزل مسکونی در کاشان اتفاق افتاده، به رسانه‌ها گفت: کارگر ی حدودا ۲۶ ساله حین حفر چاه جدید در نزدیکی چاه قدیمی دچار حادثه شد.

به گفته وی، اتصال و ریزش چاه قدمی در چاه در حال حفر، باعث مدفون‌شدن چاه‌کن ۲۷ ساله زیر گل‌ولای و خفگی  وی شد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کاشان به پیمانکاران حفر چاه توصیه کرد: با توجه به نوع خاک هر منطقه برای حفر چاه در مجاورت دیگر چاه‌ها فاصله مناسب را رعایت کنند.

حوادث کار کاشان حوادث کار اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر