کد خبر: 673814 A

با هدف پوشش صددرصدی تا پایان دولت دوازدهم؛

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رییس جمهوری، دستور تشکیل ستادهای استانی توسعه بیمه روستایی را با هدف پوشش ۱۰۰درصدی خانوارهای ساکن روستا، عشایر و کشاورزان تا پایان دولت دوازدهم، به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، سیدابوالفضل رضوی (معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رییس جمهوری) در ابلاغیه خود به استانداران با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ششصد هزار خانوار روستایی، عشایری و کشاورز از خدمات صندوق بیمه اجتماعی عشایر، روستاییان و کشاورزان بهره‌مند شده‌اند، مستمری‌بگیران این صندوق را ۱۰۰ هزارنفر عنوان کرد و نوشت: اکنون یکصدهزار نفر همچون کارکنان دولت از مستمری‌های این خدمت در قالب بازنشستگی برخوردار شده‌اند.

رضوی با تاکید بر اینکه مقرر شده تا با یک برنامه زمان‌بندی مشخص و تا پایان دولت تدبیر و امید، پوشش صددرصدی جامعه هدف انجام پذیرد، خواستار تشکیل ستاد استانی توسعه بیمه با ریاست استانداران شد.

طبق این ابلاغیه استانداران موظفند همسو با ستاد کشوری بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نسبت به برگزاری جلسات منظم، تدوین برنامه‌ها، کسب همکاری تمام دستگاه‌های دخیل در توسعه روستایی و رصد پیشرفت اجرای طرح اقدام کنند.

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری سید ابوالفضل رضوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر